Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tvrďák Kličko ho zničil. Briggs se přesto vrací

Sport

  12:41
PRAHA - Byl to brutální zápas. Psal se říjen roku 2010, když v duelu o mistrovský pás profesionálního boxu na tělo Shannona Briggse přistálo téměř 200 tvrdých ran. Stále platný šampion těžké váhy Vitalij Kličko odhodlaného Američana sice nesložil, ale ani trochu jej nešetřil.

Vitalij Kličko bije Shannona Briggse. foto: Reuters

Rodák z New Yorku tehdy prohrával jedno kolo za druhým a inkasoval nesmírně tvrdé údery. Diváci si proto ťukali na čelo. Vždyť mu jde o zdraví, proč nevhodí do ringu ručník a to trápení neukončí? Poslední americký držitel titulu (vlastnil jej v roce 2007 - pozn. red.), jenž několik minut po závěrečném gongu zkolaboval, podal vysvětlení: v ringu mu už ani tak nešlo o vítěství, jako o hrdost. "Přímo pod pódiem totiž seděla moje žena a před ní jsem padnout na podlahu ani vzdát se prostě nemohl. Rozhodčí chtěl boj zastavit, ale to já odmítl."

Za svou odvahu si sice Briggs získal mnoho fanoušků, draze však za ni zaplatil. Vyšetření v nemocnici prokázala zlomený nos, lícní kosti, přetrhaný biceps a šlachy v levé ruce.

Sestřih ze zápasu

Nyní - po patnácti měsících úplného klidu - je konečně čtyřicetiletý bijec fit. "Napovídalo se toho o mně hodně. Někdo dokonce tvrdil, že jsem se léčil z kómatu, ale to nebyla pravda," vysvětlil Briggs, "pouze jsem regeneroval. Moje tělo potřebovalo dostatek času, tak brutální válku jako s Kličkem totiž nikdy předtím nezažilo."

A co bude dál? Obr s přezdívkou "Kanón", jenž se kromě ukrajinského doktora střetl i s legendárním Georgem Foremanem a Lennoxem Lewisem, konec kariéry i po zlé poslední zkušenosti odkládá. Mezi provazy se plánuje vrátit v březnu nebo v dubnu. A pak, předvede-li odpovídající výkon, se pokusí vystoupat zpět na vrchol...

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...