4. března 2008 10:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tygři si smlsli na mistrovi

Hokejoví fanoušci zbystřili. Včera odstartovalo v Liberci a Karlových Varech play off, kdy jde o všechno, jiskří se na ledě i v zákulisí a hokejisté jsou ze sebe schopní vymačkat neuvěřitelné výkony.

Na obou stadionech hnaly bouřlivé ochozy vpřed domácí týmy a po šedesáti minutách měly důvod k oslavě. Zatímco liberečtí Bílí tygři porazili mistrovskou Spartu 4:1, Karlovy Vary slavily premiérovou výhru v play off 6:2 nad Litvínovem.

Ale Litvínovští cítili křivdu, protože po kolizi s karlovarským Kristekem se zranil brankář Franěk a mezi tyče musel Hübl. „Domácím vyšla taktika. Třikrát atakovali našeho gólmana, až ho zranili,“ utrousil litvínovský kouč a brankářův otec Jaroslav Hübl.

„V žádném případě to nebyla naše taktika,“ ohradil se na tiskové konferenci po zápase karlovarský trenér Václav Baďouček. „Utkání jsme dokázali rozhodnout v přesilovkách.“

Mizernou formu z konce základní části nezahnala pražská Sparta a dvojnásobný mistr se bude muset hodně zlepšit, pokud chce vyzrát na nadšeně bojující Liberec. „Nepřepnuli jsme na play off otáčky jako soupeř,“ konstatoval sparťanský trenér Marian Jelínek. „Soupeř byl ve všem lepší.“
spo