9. listopadu 2014 15:44, aktualizováno  16:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tým po mně chtěl víc peněz. Musel jsem odejít, říká Kornfeil

Jakub Kornfeil na okruhu v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Kornfeil na okruhu v Brně. | foto: David NeffMAFRA

VALENCIE/PRAHA Před sezonou patřil k těm, jehož byste měli vídat na stupních vítězů. Jenže ani ve své páté sezoně ve třídě Moto3 se jich motocyklista Jakub Kornfeil nedočkal. „Je to škoda. Kdyby tam aspoň jednou ta bedna byla, měl bych hned o 16 bodů víc a sezony by zase vypadala jinak,“ říkal Kornfeil po posledním závodě sezony, ve kterém skončil 13. Celkově byl o příčku výš.

Jak tedy letošní ročník hodnotíte?
Zpočátku sezony to vypadlo hodně dobře, v prostředku pak nic moc a na konci to zase bylo hodně dobré. Takže jsem spokojený, protože převládají lepší výsledky. Štve mě ale, že jsme se uprostřed roku tak zadrhli, což mě zabrzdilo ve výsledcích. Právě uprostřed sezony je to nejhorší. Do té doby se pořád zrychluje a vy byste měli být na vrcholu. Když pak nechytíte tempo, tak je těžké se v posledních pěti šesti závodech vrátit. Mně se to ale povedlo.

Jen ty stupně vítězů chybí.
Chtěl jsem bednu dát a tým mi opakoval, že na to mám, že tam ta bedna spadne. Nakonec ne. Škoda. Frajeři, co jsou v šampionátu přede mnou, tak tam ty stupně aspoň jednou měli. Jsem dvanáctý, což je horší než loni (byl 11.), ale když se na to podíváme bodově, tak jsem si polepšil. A toho si cením. Mistrovství je hodně vyrovnané, takže si vyjet tolik bodů co loni, bylo mnohem obtížnější.

Teď ve Valencii jste ale neuspěl. Proč?
Tady se mi rok co rok nedaří. Nemám rád tuhle trať, navíc vždycky přecházím do jiného týmu a pohoda v tom starém už není taková jako v průběhu sezony. Vždy se to semele, a tak jsem rád, že je to za mnou.

V další sezoně zase pojedete v novém týmu. Vadí vám časté přestupy?
Trošku mě to mrzí, ale nedá se nic dělat. Takový je život a já jsem si už zvykl, že se každý rok seznamuji s novými mechaniky, týmem i motorkou. Příští rok to bude aspoň lehčí v tom, že zůstanu na motorce KTM.

Odejít ze současné stáje bylo vaše rozhodnutí, či týmu?
Oni mě chtěli, ale za nepřijatelných podmínek, takže jsme jim řekli, že na to nepřistoupíme.

Nepřijatelné podmínky znamenají, že po vás chtěli víc peněz, které byste musel za závodění platit?
Ano, chtěli jich víc a nabídli úplně nepřijatelnou smlouvu, kterou jsme nemohli akceptovat.

Co očekáváte od nové stáje Sepang International Circuit?
Ten tým může být ještě lepší než Calvo, kde jsem byl letos. Jsou tam šikovní mechanici. Takže můžeme být hodně hodně vysoko a není se čeho bát.