3. srpna 2010 16:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Tyson je milý společník,' říká muž, který dostal legendu do Prahy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Mike Tyson a jeho žena Lakiha při předávání cen MTV Movie Awards v Los Angeles. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson a jeho žena Lakiha při předávání cen MTV Movie Awards v Los Angeles. | foto: Reuters

PRAHA Boxerská událost roku: Mike Tyson navštíví Česko. I když nepřijede rozdávat rány, pro jeho fanoušky je to fantastická zpráva. "Takový zájem lidí jsme nečekali,“ připouští v rozhovoru pro LN Petr Havrda, jeden z lidí, který dostal legendu do Prahy.

LN Dá se říct, kolik stojí téměř týdenní návštěva Tysona v Česku? Pohybuje se to v řádech milionů nebo desítek milionů korun? 
Bohužel to nejde. Jsme smluvně vázani s druhou stranou. Nemůžu to prozradit, levná záležitost to skutečně není. Ale bude to určitě stát za to.

DÁLE ČTĚTE

LN Proč Tyson přijede právě do Prahy a jaký bude jeho program?
Určitě se bude věnovat charitě, také jej chceme představit jako boxerskou legendu. Samozřejmě se Tyson těší i na návštěvu památek. Vše v rámci jeho evropské Tour.

MIKE TYSON PRO ČESKÉ FANOUŠKY

Ahoj všichni,

jsem velmi nadšený, že 22. října navštívím Prahu. Zejména se těším na všechny báječné možnosti, které toto město nabízí.

Doufám, že se projedu po městě kočárem taženým koňmi. Také se nemůžu dočkat na plavbu lodí po vaší krásné řece.

Slyšel jsem, že na Staroměstském náměstí se nachází jedny z nejstarších hodin na světě. Pokud mi čas dovolí (to není klišé), rád bych navštívil i Pražský hrad a další památky, ale je jich opravdu mnoho.

Nebyla by to pravá návštěva Prahy, pokud bych neochutnal kávu v jedné z vašich fantastických kaváren.

Z představy, že budu brzy v Praze, jsem nadšen. Kéž bych tam byl už teď. Těším se na to, že se potkám a pozdravím s co nejvíce místními lidmi.

Půjdu navštívit také děti do některé z pražských nemocnic a doufám, že jim všem bude natolik dobře, abychom se mohli pozdravit. Na tuto část své návštěvy se obzvlášť těším.

V říjnu na shledanou, mějte se dobře.

Bývalý boxerský šampion v těžké váze
Mike Tyson
(zdroj:
www.miketysontour.com)

LN Tysona čeká evropská Tour, představí se také v Bělehradě, v Moskvě a dalších městech. Praha bude jeho první zastávkou?
Ano, bude to první zastávka, proto chceme, aby se to povedlo co nejlépe.

LN Tyson napsal českým fanouškům dopis, v němž projevil celkem slušné znalosti (více v dopise Mike Tysona v boxu).
Určitě, až jsem sám byl překvapený. I mě osobně některými dotazy na Prahu při posledním setkání zaskočil.

LN Jak těžké bylo zařídit návštěvu Mikea Tysona do Prahy?
Je to velká zásluha mého kolegy pana Karpfa, který jednal s jeho agenty. Byla to dlouhodobá záležitost, naposledy jsme se s Tysonem viděli před třemi týdny v Anglii.

LN Jak na vás zapůsobil? Jeho pověst z ringu a z minulosti není úplně příznivá... 
Je to velmi příjemný společník. Hodně toho prožil a zažil. Určitě i změnil svoji filozifii, což by udělal každý, kdyby měl za sebou to, co on. Ta jeho výbušná povaha mu určitě zůstane, já jsem ale naštěstí nebyl přítomen žádného konfliktu (usmívá se). Je to velmi příjemný člověk.

LN Přicestuje do Prahy právě kvůli své pověsti se svou pověstnou ochrankou? 
Samozřejmě, byla to jedna z jeho podmínek. Spíše je to ale ochrana pro lidi kolem, než pro něj. Všichni víme, že je na některé záležitosti hodně háklivý a lidi jsou bohužel různí. Ale myslím, že vše proběhne v pohodě.

LN V jaké je momentálně kondici? Po skončení kariéry hodně přibral… 
Myslím, že ve velice dobré, co jsem měl možnost vidět. Je na své bývalé váze. Začal opět trénovat, ne kvůli návratu, ale právě kvůli tomu, aby shodil přebytečná kila.

LN Nejen boxérskou obec určitě zajímají detaily z jeho návštěvy. Co můžete prozradit? 
Stežejním bodem je pak vystoupení na Žofíně, kdy by měla proběhnout jakási beseda, kde bude vyprávět o životě, kariéře. Účastníci galavečera se s ním budou moci i setkat a vyfotit.

LN Lákadlem bude jistě i trénink Tysona v ringu. O co půjde?
Zatím to je v jednání. Oslovíme fitcentra v Praze, zda by byl možný trénink za jeho účasti. Určitě s tím počítáme.

LN Jaký jste zaznamenali zájem o setkání s Tysonem?
Zájem lidí i médií je obrovský, až nás to zaskočilo. Jednáme samozřejmě i s televizemi a také uvažujeme o tom, že například sezení s Tysonem bychom kromě akce na Žofíně udělali i pro širší veřejnost. Vše ale ještě dolaďujeme.

  • 1Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky