Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tyson už je v letadle. 'Byl by blázen, kdyby nedorazil,' řekl promotér

Mike Tyson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson. | foto: Reprofoto

PRAHA V posledních dnech se nezastavil. Neustále mu zvoní telefon, musí odpovídat fanouškům i novinářům. Stále aktivní boxer a také promotér Ladislav Kutil je v jednom kole. Důvod je jasný. Po desáté hodině večer přistane na Ruzyni letadlo se vzácnou návštěvou – legendárním boxerem Mikem Tysonem. "Už se těším, až to bude vše za námi," řekl Kutil s úsměvem v rozhovoru pro Lidové noviny.

LN Jak příprava na Tysona momentálně probíhá?
Vše jde podle plánu, nemáme žádný zádrhel. Celý náš tým pracuje skvěle.

LN První návštěva nedopadla dobře kvůli nedodrženým finančním zárukám. Vy jste už loni na podzim informovali, že peníze jsou složené na speciálním účtu, ke kterému má Tyson přístup. Kontroloval si, zda tam jsou?
(Úsměv) Určitě. Poslali jsme jim výpisy, aby viděli, že mluvíme pravdu. A co vím, tak využili i tu možnost nahlédnout na účet. Já se jim ani nedivím (v říjnu celá akce s návštěvou Tysona zkrachovala kvůli neschopnosti promotérů Karpfa s Havrdou sehnat peníze, pozn. redakce), že jsou nyní opatrní.

TYSON UŽ SEDÍ V LETADLE

"Už sedí v letadle od šesti hodin ráno," řekl pro Lidovky.cz Ladislav Kutil ve středu ráno. "Letí z domova z Las Vegas s mezipřistáním v Londýně," dodal český promotér, kterému tak definitivně spadl ze srdce první kámen. Do včerejšího dne se totiž internetem šířily zprávy, že také tentokrát dopadne přílet Tysona místo slávy pro promotéry ostudou.

LN Dá se potvrdit částka 10 milionů korun, na kterou vás vyjde celá čtyřdenní návštěva Mika Tysona v Praze?
Já bych se o penězích nerad bavil. Je to naše interní věc, nepřeje si to ani Carl Holness (manažer Tysona, pozn. redakce). Vše je zaplacené, žádné problémy nejsou a to je hlavní.

LN Berete návštěvu Tysona jako propagaci galavečera ultimátních zápasů Heroes Gate?
Ne jen Heroes Gate, ale celkově jako naší image, abychom ukázali, že sem dokážeme přivést i takovou sportovní osobnost jako je Mike.

LN Dokážete již nyní říct, zda se vám čas, přípravy i peníze vložené do návštěvy Tysona vyplatí a vrátí?
Tak finančně určitě ne. Budeme zhruba na nule. My jsme to ale nedělali kvůli penězům. Po té obchodní stránce nám to ale určitě pomůže, sponzoři i sportovci na nás nyní při jednáních budou pohlížet jinak. Budou vědět, že jsme schopní manažeři a že jsme spolehliví.

LN Proč jste přesunuli galavečer z hokejové haly v Edenu do holešovické Tesla Arény?
Šlo hlavně kvůli problémům s podlahou. V Edenu ji nemají, museli bychom ji dovážet, příprava by trvala dlouho. V Tesla Aréně nám nabídli stejné podmínky a navíc tu podlahu mají, takže odpadl ten největší problém s jejím sháněním a dopravou.

LN Jakou očekáváte návštěvu?
Nepočítáme, že přijde 12 tisíc lidí, ale když dorazí polovina budeme spokojeni. Zatím je prodáno kolem 3,5 tisící lístků, další máme rozházené mezi lidmi, dají se sehnat i u nás v tělocvičně (více na stránkách na www.heroes-gate.cz).

LN Nebojíte se fiaska stejně jako u prvních promotérů?
Vůbec ne. Budeme mít navíc deset hodin náskok, už dopoledne budeme vědět, že nastoupil do letadla. (směje se). Nedávám ani jedno procento tomu, že by nepřijel. Ještě jsme udělali to, že peníze dorazili přímo na účet Mikeovi, takže by musel být blázen, kdyby nepřijel.

LN Těšíte se vy osobně na návštěvu Tysona?
Upřímně? Těším se, až bude po galavečeru, vše proběhne v pořádku a pak už bude celkem klid, bude mít volnější program.

LN Na co byste kromě jména Mike Tyson nalákali fanoušky na čtvrtek do Tesla Arény na Heroes Gate 3?
Na všechna jména, která tam vystoupí. Nechci nikoho jmenovat, protože by to nebylo fér vůči ostatním, příznivci se každopádně mají na co těšit. Ať se fanoušci podívají na naše stránky (usmívá se).

LN Dá se říct, že to bude nejkvalitněji obsazení galavečer ultimátních zápasů na českém území?
Já myslím, že obsazen je skvěle a vše zhodnotíme až to skončí.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...