Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tyson v Praze? Mnoho povyku pro nic

Mike Tyson na galavečeru Heroes Gate předal pás Ivanu Buchingerovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson na galavečeru Heroes Gate předal pás Ivanu Buchingerovi. | foto: ČTK

PRAHA Ze zákulisí arény vystoupil za zvuků slavné písně "Hells Bells" od AC/DC. Více než sedm tisíc fanoušků v Tesla Areně se dočkalo svého idolu. Legendární boxer a budoucí člen Mezinárodní boxerské síně slávy Mike Tyson se představil svým fanouškům.

Skutečně představil? Je ikonou. Boxerskou i sportovní celebritou. A přes veškeré skandály má na světě miliony fanoušků. Nebo možná právě proto? Když Mike Tyson vstupoval na dlouhé molo vedoucí k ringu na galavečeru MMA a K1 v holešovické Tesla Areně, více než sedm tisíc příznivců v hale povstalo.

Světlo ozářilo 178 cm vysokého muže v tmavém obleku a růžové kravatě. Fotoaparáty i mobily najednou rozjely známou cvakající zvonkohru. Jenže hvězda, na niž masa čekala, jen zamávala, usmála se, vyslechla hymnu a usedla ke stolu.

"Jestli někdo přišel na galavečer kvůli Tysonovi, musel odejít zklamán," řekla za velkou část osazenstva haly LN Arleta Krausová, přední česká profesionální boxerka.

"Čekala jsem, že se naučí alespoň ‚Ahoj, Praho‘ nebo něco podobného," dodala. Že v tomto ohledu mohli udělat více, přiznal také Ladislav Kutil, jeden ze dvou promotérů, který stojí za čtyřdenní návštěvou exboxera v Praze. "Jste první, kdo to zmínil. A je pravda, že něco říct mohl," řekl LN Kutil.

Mike Tyson dorazil do Prahy

Další negativní argumenty u něj ale neobstojí. Tyson se sice několika šťastlivcům z V. I. P. sekce podepsal, jakmile se ale kolem něj shromáždil větší dav lidí, jeho ochranka a manažeři řekli důrazně dost.

"Je to byznys. Měl přesně stanovené ve smlouvě, co tam bude dělat, a co ne. Vžijte se do jeho situace. Každý chce s ním foto, podpis, nedivím se mu," vysvětloval Kutil, proč třeba Tyson se svým týmem neuspořádali žádnou tiskovou konferenci a nesvolili ani k rozhovoru pro média během galavečera.

Výjimku dostali jen samotní bojovníci, se kterými Tyson s úsměvem prohodil pár slov a svolil ke společné fotce. "Bylo vidět, že o pozornost nestojí a že je z přílišného zájmu nervózní. Je zbytečné Mika znervózňovat," bránil také promotér i boxer v jedné osobě nekompromisní postoj Tysonovy ochranky.

Z předem avizovaných akcí tak nevyšla pouze návštěva onkologie v motolské nemocnici. "Žádné předměty se nakonec na čtvrteční after party nedražily, z nemocnice o to ani příliš nestáli," řekl Kutil. Jinak si návštěvu Tysona, kterému po pátečních trénincích začal až do ranního nedělního odletu volný program, pochvaloval.

"Co bylo napsáno ve smlouvě, to splnil. Jsme spokojeni, že vše vyšlo, i když je samozřejmě vždycky co zlepšovat. Teď se konečně může věnovat sám sobě," zakončil Kutil.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Slavisté mají jednoho nakaženého, na soustředění končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.