Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Uličný: Sparta z nás mít respekt musí

Sport

  12:06
BRNO - Když se v létě na brněnském stadionu měnil trávník, fotbalový trenér Petr Uličný (58) si část z něj odvezl na chalupu. „Teď ho všem ukazuji a říkám, že na tomto trávníku prohrála Slavia i Sparta,“ směje se brněnský kouč před nedělním zápasem se Spartou.

V Brnš se Uličnému daří. foto: ČTK

* LN V Brně jste hrál proti Spartě třikrát a vždy jste vyhrál. Znáte nějaký tajný recept?

Žádný patent nemám. Párkrát jsem Spartu porazil, ale to je všechno. S jinými kluby se mi naopak proti Spartě tolik nedaří. Se Žižkovem jsem jednou doma prohrál 1:6.

* LN Nerad o tom mluvíte, aby se to pak proti vám neobrátilo?

Ano, pověrčivost je sice špatná vlastnost, ale já pověrčivý jsem. Chtěl bych prostě, aby hráči předvedli pěkný ofenzivní fotbal a já je po zápase mohl pochválit.

* LN Dá se tedy alespoň říct, že Sparta je váš oblíbený soupeř, proti kterému rád hrajete?

Sparta bude vždy favorit, i když hraje na vašem hřišti. Proto je to lepší soupeř než Kladno, které prostě musíte za každou cenu porazit.

* LN Loni jste Spartu porazili 4:2 doma a 2:0 na Letné. Cítíte, že teď má před vámi respekt?

Respekt mít musí, vždyť o titul vlastně přišla v zápase s námi. Ale jsou to profíci, budou tady chtít vyhrát. Asi budou zdravě naštvaní.

* LN Vzpomínáte ještě, jak jste Spartu loni doma porazili?

Už je to dávno, tak jedině na chalupě u toho trávníku. Přál bych si, aby hráči podali stejný výkon jako loni, ale hodně se od té doby změnilo. Čtyři tehdejší hráči nám odešli.

* LN Mají Sparta i Brno na to, aby zopakovaly tak pohledný zápas?

To nevím. V posledních dvou zápasech nebyl náš výkon úplně dobrý a Sparta sice vede, ale podle všeho také nezáří. Snad to oba týmy zlomí a bude to pěkný zápas.

* LN Sezonu máte rozjetou dobře. Cítíte, že se letos můžete dočkat vysněného titulu?

Chtěl bych se stát mistrem, než odejdu do důchodu, ale mluvit o tom je hloupost. Nikdy bych to neudělal, ani kdybychom dvě kola před koncem vedli o dva body.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....