Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Unavený mistr světa je v Praze. 'Porod stihnu,' hlásil Synek po příletu

Sport

  19:25
PRAHA - Unavený po osmatřicetihodinové náročné cestě, ale nadšený z toho, že by měl stihnout porod prvního potomka, se dnes večer vrátil z mistrovství světa na Novém Zélandu zlatý skifař Ondřej Synek. Historicky první český veslařský světový šampion v olympijské disciplíně hned z letiště spěchal za přítelkyní Pavlou, která by podle lékařů mohla rodit už v úterý.

Ondřej Synek. foto: ČTK

"Celou cestu jsem myslel na to, abych porod stihl. Zatím jsou zprávy, že to stihnu. Nabitý foťák mám, tak doufám, že se to povede," řekl Synek novinářům. Únava na něm byla patrná. Z hotelu v Hamiltonu vyrazil v neděli v pět hodin ráno místního času a přes Auckland a Soul letěl domů.

"V letadle jsem strávil čtyřiadvacet hodin," podotkl. Na rozdíl od cesty do dějiště šampionátu letěl klasickou turistickou třídou a ne pohodlnější "business class". "To bylo šílené," řekl urostlý veslař pražské Dukly. Na porod, u kterého chce být osobně, se těšil.

"Určitě je to další zlato a možná ještě větší než to z vody," uvedl osmadvacetiletý stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu. Pohlaví potomka nezná. "Hlavní je, aby to bylo zdravé. Možná bych si ale trošku více přál klučíka, ale to je jedno," řekl Synek.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...