12. června 2015 14:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Udělá z povídálka Gatlina hlupáka? Jenže Bolt má k nebezpečnosti daleko

Vítěz běhu na 200 metrů Usain Bolt z Jamajky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz běhu na 200 metrů Usain Bolt z Jamajky. | foto: ČTK

NEW YORK Na dvoustovce je devátým nejrychlejším mužem sezony, na stovce Usainu Boltovi patří dokonce až 48. výkon roku. Možná i proto je světový rekordman z Jamajky opatrný a před startem v delším sprintu na mítinku Diamantové ligy v New Yorku prohlásil, že se zatím necítí připraven na souboj s nejrychlejším mužem současnosti Justinem Gatlinem. Přesto se na střet při mistrovství světa v Pekingu těší. Beze strachu!

„Bát se? Když tohle někdo řekne, tak se směju. Sportuju už léta a nikdy jsem nikomu neuhnul. Když to bylo důležité, vždycky jsem se ukázal a předvedl jsem, že jsem nejlepší,“ citovala agentura Reuters šestinásobného olympijského vítěze a osminásobného mistra světa.

Bolt ale přiznal, že k vrcholné formě má nyní ještě daleko. „To je fakt. A nebudu se někam nutit, když jsem se nedávno vrátil (po zranění) a potřebuju čas dostat se tam, kde potřebuju být,“ uvedl.

Jamajský sprinter Usain Bolt
Jamajský sprinter Usain Bolt se zdraví s diváky na Zlaté tretře.

Bolt po loňské sezoně ovlivněné svalovým zraněním ještě na žádné ze svých mistrovských tratí nezazářil. Stovku zaběhl nejlépe za 10,12, dvoustovku na Zlaté tretře v Ostravě za 20,13. Kontroverzní Gatlin, v minulosti dvakrát potrestaný za doping, vede v obou disciplínách tabulky s osobními rekordy 9,74 a 19,68 a prohlásil se za současnou světovou jedničku. Však už také 21 závodů za sebou neprohrál.

„Gatlin hodně mluví a řekl už spoustu věcí. Dokázal, že je rychlý a připravený. Takže na mistrovství světa by to mělo být vzrušující. Těším se na závody proti lidem, kteří hodně mluví, protože když to pak člověk nepotvrdí, vypadá jako hlupák,“ řekl Bolt.

„Když přijedu do Pekingu, budu připravený. Lidi se můžou na mistrovství světa těšit. Justin běhá dobře, Tyson (Gay) běhá dobře, Asafa (Powell) běhá dobře, Usain běhá dobře. Takže až přijedeme na mistrovství, bude to jako bomba,“ řekl Bolt.