Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Utkání hvězd NBA bude v roce 2016 v Torontu, poprvé mimo USA

Sport

  9:00
TORONTO - V roce 2016 se odehraje populární Utkání hvězd NBA poprvé mimo Spojené státy americké, vedení basketbalové soutěže v pondělí určilo pořadatelem Toronto. Tamní klub Raptors bude v roce 2016 slavit dvacáté výročí svého vzniku.

Basketbalisté Západu Kobe Bryant (vlevo) a Kevin Durant (vlevo uprostřed) a hráči Východu Carmelo Anthony s Dwyanem Wadem (vpravo) při utkání hvězd NBA foto: ČTK

Tradiční basketbalová exhibice bude v jubilejním 65. ročníku zároveň připomínkou toho, že Toronto bylo 1. listopadu 1946 dějištěm historicky prvního zápasu NBA mezi domácími Huskies a newyorskými Knickerbockers (66:68). "Proto je to ideální místo pro tento globální basketbalový svátek," řekl vicekomisionář soutěže Adam Silver při prezentaci pořadatele.

All Star Game se uskuteční 14. února 2016 v hale Air Canada Centre, kde jsou doma vedle basketbalistů také hokejisté Maple Leafs. Pro rok 2015 určilo vedení NBA už v minulém týdnu pořadatelem Utkání hvězd New York. Letos byl dějištěm v pořadí 62. All Star Game v únoru Houston, příští rok se největší hvězdy ligy představí v New Orleans.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat