2. června 2008 11:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

V baráži o ME nás čeká Makedonie

Češi chtějí zažít radost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Češi chtějí zažít radost. | foto: ČTK

PRAHA Čeští volejbalisté se v zářijové baráži o postup na mistrovství Evropy utkají s Makedonií. Ta obsadila druhé místo ve skupině C, v jejíž konečné tabulce zásluhou lepšího poměru setů předstihla Bělorusko.

Makedonci byli jediným týmem, který dokázal uhrát set proti Francii, v nedělním večerním zápasu ve Skopji podlehli suverénnímu vítězi skupiny 1:3.

Svěřenci trenéra Zdeňka Haníka skončili ve skupině A druzí za Slovenskem. Barážové zápasy jsou na programu od 6. do 14. září, první z nich by se měl podle rozpisu Evropské volejbalové konfederace hrát v Česku.

Účast na ME 2009 v Turecku měla spolu s pořádající zemí jistou nejlepší šestice z předcházejícího šampionátu, tedy Španělsko, Rusko, Srbsko, Finsko, Německo a Itálie. Z kvalifikace vedle Slovenska a Francie postoupily také Estonsko, Bulharsko, Nizozemsko a Řecko. Zbývající trojice vzejde ze zářijových barážových duelů, v nichž se dále střetnou Slovinsko - Portugalsko a Belgie - Polsko.

Čeští volejbalisté hráli baráž i v kvalifikaci minulého ME 2007. V dvojzápase s Německem však neuspěli a na závěrečném turnaji poprvé po osmnácti letech chyběli.

ČTK