Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Brně se při pádu z motorky zranil freestylový jezdec Kuchař

Sport

  16:07
BRNO - Během přípravy na dnešní exhibici na veletrhu Motosalon v Brně se při pádu z motorky zranil freestylový jezdec Petr Kuchař. S poraněním zad a hrudníku jej záchranáři převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Freestylová exhibice. Petr Kuchař. foto: ČTK

"Muž byl při vědomí. Zranění, která utrpěl, jsou potenciálně závažná a nelze při nich vyloučit poškození páteře," řekla Zuchová.

Kuchař je organizátorem freestylové exhibice Freestyle Motocross Race Brno 2010. Podle serveru iDnes se nehoda stala dopoledne hned při jeho prvním cvičném skoku. Jezdec se v pádu přetočil a spadla na něj motorka.

"Startovat určitě nebude," řekl serveru pořadatel, který si nepřál být jmenován.

Podle Ámose Krejčího z tiskového centra Freestyle Motocross Race nebyl Kuchařův pád nijak výjimečný. "Hned při prvním skoku spadl a narazil si záda. Byl to běžný pád při kupodivu lehkém skoku, nezvládl ale dopad.

Normálně si stoupl a pak sedl. Odvezli ho do nemocnice na rentgen. Možná se ještě dnes vrátí zpátky," řekl ČTK Krejčí.

Osmatřicetiletý Kuchař má za sebou řadu ošklivých pádů a zranění. Naposledy před dvěma roky na závodech v Ostravě si při pádu poškodil kotník, pohmoždil žebra a způsobil otřes mozku. V Ostravě měl těžké karamboly i dříve, při nichž utrpěl také několik zlomenin.

pet ura

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat