Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V čele golfového US Open je po neúplném 1. kole Donald

Sport

  9:43
ARDMORE (USA) - Na golfovém US Open se nestihlo kvůli počasí ve čtvrtek dohrát celé úvodní kolo. V čele je zatím na hřišti Marion Angličan Luke Donald, který má po třinácti jamkách skóre -4. Z hráčů, kteří odehráli celou osmnáctku, je na tom nejlépe Američan Phil Mickelson s výsledkem -3.

Luke Donald. foto: Reuters

Donald dal birdie na prvních třech jamkách, které hrál. "Cítil jsem, že mám hru pod kontrolou. Byl to skvělý začátek, ale ještě mě čeká pět těžkých jamek do konce kola," řekl Donald, bývalý první hráč světa, který čeká na premiérový titul z majoru.

Aktuální světová jednička Američan Tiger Woods stihl ve dni přerušovaném bouřkami obejít deset jamek, zahrál dvě birgie a čtyři bogey a s bilancí +2 je na děleném 51. místě. V paru jde Rory McIlroy ze Severního Irska a ještě lépe si vede vítěz Masters Adam Scott, který má po jedenácti jamkách -3 a je druhý.

Kratší hřiště Marion ukázalo svoji obtížnost. Každá hůře trefená rána golfisty trestala a pod par zatím hraje pouze šestnáct hráčů z 207 startujících.

Výborně kolo zvládl Mickelson. Muž, který byl na US Open už pětkrát druhý, přiletěl až ráno před startem, protože byl v Kalifornii na promoci dcery Amandy. Na jeho hře nebyl přesun znát, odevzdal 67 ran a začal US Open dobře jako v roce 1999.

"Opravdu výborný, výborný start," pochvaloval si Mickelson, který v bagu neměl driver na dlouhé rány, protože na hřišti není potřeba, ale pět wedgí na krátké přihrávky do greenu. "Hřiště je skvělou výzvou pro nejlepší golfisty světa," řekl.

Woods nezačal US Open dobře. Hned první ránu poslal do vysoké trávy a po přihrávce se chytil za levé zápěstí. To ho evidentně bolelo i po několika dalších ranách. "Doufám, že dohrávku zvládnu o něco lépe," řekl cestou ze hřiště.

Špatně začal García

Hrůzný start měl Sergio García. Španěl měl po prvních osmi jamkách +8, a to především kvůli osmi ranám na čtyřparové patnáctce, kde zahrál drive do autu. Do konce kola ale přidal třeba eagle a vrátil se na přijatelných +3. "Zahrál jsem dvě špatné jamky, ale tak to je, na US Open nemůžete čekat, že vám odpustí chyby," řekl.

Počasí trápilo golfisty v první den US Open hned od rána, kdy je ze hřiště vyhnala hrozba bouřky. Kvůli dešti se pak nehrálo tři a půl hodiny.

Odpolední hra tak začala se zpožděním a někteří golfisté nestihli dohrát první kolo, protože se setmělo.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...