Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Číně se draží olympijské kondomy

Sport

  22:16
PEKING - Když Peking hostil v roce 2008 letní olympijské hry, jednomu čínskému sběrateli se podařilo získat 5000 z celkových 100 000 kondomů, které byly zdarma distribuovány soutěžícím atletům.

olympiáda v Pekingu foto: ČTK

Kondomy teď dává do dražby, přičemž cena jednoho kusu bude 1 jüan (asi 2,50 Kč). Zájemce si ale musí koupit všech 5000 kusů najednou. Na obálce každého kondomu je napsán slogan olympijských her "výš, dál a rychleji" - v čínštině a v angličtině.

Do aukce, která se uskuteční 29. listopadu ale půjdou i další upomínky na olympijské hry, citovala BBC list China Daily.

"Záměrem je přitáhnout pozornost veřejnosti k problematice bezpečného sexu a prevence onemocnění AIDS," řekl médiím Lej Kuo, jeden z organizátorů akce.

Kondomy se rozdávají olympijským sportovcům už od roku 1992, kdy se hry konaly ve španělské Barceloně. Organizátoři se jen obávají, že se někteří lidé budou ostýchat kondomy koupit.

Jejich současný majitel Čao Siao-kchaj kromě nich prodává ještě pochodeň, kterou podepsala brazilská fotbalová hvězda Pelé a čínskou lékárničku z olympijských her konaných v roce 1936.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat