Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V miliardovém souboji věří sázkaři McGregorovi. Na Mayweathera ale vsadil jeden 20 milionů

Sport

  8:40
PRAHA - Už 26. srpna se v Las Vegas uskuteční očekávaný a také kontroverzní boxerský duel mezi legendou tohoto sportu Floydem Mayweatherem, který stál naposledy v ringu v oficiálním zápase před dvěma lety, a největší hvězdou MMA Conorem McGregorem.

Floyd Mayweather v přípravě na Conora McGregora. foto: Boxingscene.com

Ten souboj provází hodně kontroverzí a zajímavostí. V poslední době se daleko více než fakt, že jeden z nejlepších boxerů historie si to ve svém jubilejním 50. profesionálním duelu rozdá s boxerským zelenáčem jen a pouze kvůli obřím výdělkům, řeší sparingy McGregora s jiným bývalým skvělým boxerem – Paulem Malignaggim.

Toho si McGregor pozval do svého kempu, dle dostupných záběrů jej poslal také do počítání, obě strany se ale ostře rozhádaly, a Malignaggi – který shodou okolností bude pro souboj Ira se čtyřicetiletým Mayweatherem dělat televizního experta stanice Showtime – nyní nemůže šampionovi UFC přijít na jméno.

Možná i proto – a především kvůli vysokému kurzu – je devětadvacetiletý McGregor velkým oblíbencem sázkařů. V Las Vegas, kde se střet dvou bojových sportů 26. srpna uskuteční, připadá na jednu sázku na Mayweathera hned 27 na jeho protivníka. Podobné je to také na britských ostrovech, kde 95 procent sázkařů sází na irského bouřliváka.

Conor McGregor se v Las Vegas chystá na boxerský duel s Floydem Mayweatherem.
Conor McGregor se v Las Vegas chystá na boxerský duel s Floydem Mayweatherem.

Nelze se moc divit. Zatímco na neporaženého krále boxerského ringu je kurz 1,2 ku 1, na prvního bojovníka UFC, který držel současně pás dvou vah, si lze vsadit při kurzu 4,5 ku 1. Dlužno dodat, že postupem času ale bookmakeři McGregorovi věří stále více.

Ani to ale neodradilo jednoho anonymního sázkaře, který na dvou totožných tiketech vsadil dohromady 880 tisíc dolarů (cca 20 milionů korun) na Mayweathera. Pokud se mu jeho předpověď splní, přijde si podle aktuálního kurzu na výhru 160 tisíc dolarů.

Mimochodem, jeho favorit má bez ohledu na výsledek zápasu jistý minimální čistý výdělek s ještě třemi nulami navíc, tedy 160 milionů dolarů...