Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Riu uzavřeli bazén pro skokany. ‚Chcete čistou vodu? Potřebujeme klidnou hladinu‘

Sport

  17:39
Rio de Janeiro/Praha - Olympijský bazén pro skoky do vody byl pro dopolední trénink uzavřen. Pořadatelé se snaží vrátit vodě průzračně modrou barvu a pro lepší účinek zvolených opatření potřebovali klidnou hladinu bez závodníků. Páteční kvalifikace skoků z třímetrového prkna žen by neměla být ohrožena.

Z bazénu pro skoky do vody (vlevo) se stal rybník Brčálník. foto: Reuters

Ti, co mají už odskákáno, se zhrozili. Novopečený britský medailista si na Twitteru posteskl: „Doufám, že to neznamená, že jsme posledních pár dní neskákali do něčeho závadného!“ Smaragdově zelená voda se navíc netýkala jen skokanů. O den později ve středu se hladina zazelenala i v bazénu určeném pro vodní pólo.

Brazilci uvedli, že voda není zdravotně závadná a změnu barvy zavinila špatná úroveň pH. Nežádoucí změnu se pak pokusili zastavit přidáním většího množství chlóru, neuspěli však. Na pálení očí si v souvislosti s tím začal stěžovat kapitán amerických pólistů Tony Azevedo i další sportovci.

„Nevím, co to má znamenat. Museli to přehnat s chlórem, protože moje oči neuvěřitelně pálí. Ve vodě to tak hrozné nebylo, ale potom se to zhoršilo. Asi mi ještě pár hodin budou slzet,“ postěžoval si australský pólista Richie Campbell.

Ani to však pořdatelům nezabránilo v tom, aby v pátek dávky chlóru opět zvýšili a skokanům ve vstupu do bazénu zabránili. „Důvodem je, že voda musí být klidná, aby se bazénu mohla vrátit modrá barva co nejdříve,“ uvedli organizátoři. Skokani mohli trénovat na suchu.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat