Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

V SP zazářil další český běžec

16:41
BORMIO - Český běžec na lyžích Martin Jakš v Bormiu dosáhl životního úspěchu. V prologu finále Světového poháru obsadil na trati 3,3 km třetí místo a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů.

Martin Jakš

České lyžování prožilo v Itálii úspěšný den, do první desítky se vešel ještě Martin Koukal, který dojel na devátém místě. Již jistý vítěz seriálu Lukáš Bauer obsadil desátou pozici, z vítězství se radoval domácí Pietro Piller Cottrer. z Čechů bodoval ještě 25. Dušan Kožíšek.

Jakš vyrazil na trať jako 58. závodník a s časem 8:33,5 minuty dlouho držel první místo. V závěru ho však nejprve překonal Tord Asle Gjerdalen, norského lyžaře pak ještě o jednu desetinu vteřiny z prvního místa sesadil Piller Cottrer.

Dosavadním nejlepším výsledkem jednadvacetiletého Jakše v SP byla jedenáctá příčka v závodě na 15 kilometrů minulý měsíc ve finském Otepää. Letošní mistr světa do 23 let byl také členem štafety, která loni v prosinci triumfovala v závodě SP v