14. března 2008 16:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

V SP zazářil další český běžec

BORMIO Český běžec na lyžích Martin Jakš v Bormiu dosáhl životního úspěchu. V prologu finále Světového poháru obsadil na trati 3,3 km třetí místo a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů.

České lyžování prožilo v Itálii úspěšný den, do první desítky se vešel ještě Martin Koukal, který dojel na devátém místě. Již jistý vítěz seriálu Lukáš Bauer obsadil desátou pozici, z vítězství se radoval domácí Pietro Piller Cottrer. z Čechů bodoval ještě 25. Dušan Kožíšek.

Jakš vyrazil na trať jako 58. závodník a s časem 8:33,5 minuty dlouho držel první místo. V závěru ho však nejprve překonal Tord Asle Gjerdalen, norského lyžaře pak ještě o jednu desetinu vteřiny z prvního místa sesadil Piller Cottrer.

Dosavadním nejlepším výsledkem jednadvacetiletého Jakše v SP byla jedenáctá příčka v závodě na 15 kilometrů minulý měsíc ve finském Otepää. Letošní mistr světa do 23 let byl také členem štafety, která loni v prosinci triumfovala v závodě SP v

Davosu.
Výsledky - prolog (3,3 km volně):
1. Piller Cottrer (It.) 8:31,7, 2. Gjerdalen (Nor.) -0,1, 3. Jakš (ČR)
-1,8, 4. Cologna (Švýc.) -2,5, 5. Di Centa (It.) -3,4, 6. Södergren (Švéd.)
-3,9, 7. Vittoz (Fr.) -4,6, 8. Northug (Nor.) -6,0, 9. Koukal -8,0, 10.
Bauer -8,8, ...25. Kožíšek (všichni ČR) -20,3.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…