Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V těle Kvitové jsou bakterie. Hlavní úkol: zbavit se jich

Sport

  8:45
ISTANBUL (od naší zpravodajky) - Sezonu 2013 oficiálně zakončila, několik posledních zápasů odehraje pouze v rámci exhibice Necker Cup. Nenápadně však už Petra Kvitová plánuje přípravu na další rok. Základní předpoklad úspěchu však zní: být zdravá. Lékařské testy totiž 23leté levačce ukázaly, že její organismus bojoval v posledním období s bakteriemi.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

Testy, kterým se česká tenistka podrobila po US Open, působily zprvu optimisticky. Jenže důkladné rozbory přinesly i negativní zprávu: v těle Petry Kvitové úřadují nepříjemné bakterie. "Jak dlouho tam můžou být, netuším," řekla wimbledonská šampionka.

Zdraví je pro ni momentálně prioritou, vždyť letos se se svým tělem pořádně natrápila. Na začátku roku se potýkala s bolavým ramenem. K wimbledonskému čtvrtfinále proti Belgičance Flipkensové nastoupila oslabena virózou. Den před zápasem třetího kola US Open proti Američance Riskeové dostala horečky.

"Dvakrát mě to potkalo na grandslamových turnajích. Je to asi spojeno s tím, že imunita na tom není nejlíp. A když je tlak fyzický i psychický jako na grandslamu, může se to objevit," uvědomuje si česká tenistka. 

Na příští týden si proto domluvila návštěvu u profesora Pavla Koláře. "Zkusíme to přeléčit."

Autor:

Mohlo by vás zajímat