Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V těle Kvitové jsou bakterie. Hlavní úkol: zbavit se jich

Sport

  8:45
ISTANBUL (od naší zpravodajky) - Sezonu 2013 oficiálně zakončila, několik posledních zápasů odehraje pouze v rámci exhibice Necker Cup. Nenápadně však už Petra Kvitová plánuje přípravu na další rok. Základní předpoklad úspěchu však zní: být zdravá. Lékařské testy totiž 23leté levačce ukázaly, že její organismus bojoval v posledním období s bakteriemi.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

Testy, kterým se česká tenistka podrobila po US Open, působily zprvu optimisticky. Jenže důkladné rozbory přinesly i negativní zprávu: v těle Petry Kvitové úřadují nepříjemné bakterie. "Jak dlouho tam můžou být, netuším," řekla wimbledonská šampionka.

Zdraví je pro ni momentálně prioritou, vždyť letos se se svým tělem pořádně natrápila. Na začátku roku se potýkala s bolavým ramenem. K wimbledonskému čtvrtfinále proti Belgičance Flipkensové nastoupila oslabena virózou. Den před zápasem třetího kola US Open proti Američance Riskeové dostala horečky.

"Dvakrát mě to potkalo na grandslamových turnajích. Je to asi spojeno s tím, že imunita na tom není nejlíp. A když je tlak fyzický i psychický jako na grandslamu, může se to objevit," uvědomuje si česká tenistka. 

Na příští týden si proto domluvila návštěvu u profesora Pavla Koláře. "Zkusíme to přeléčit."

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies
Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies

Soutěž s Canpol babies probíhá od 13.9. do 19.9.2021

Mohlo by vás zajímat