29. prosince 2011 17:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

V úvodu Turné budou skákat tři Češi, neuspěl Matura

český skokan na lyžích Roman Koudelka při Turné čtyř můstků v Oberstdorfu  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy český skokan na lyžích Roman Koudelka při Turné čtyř můstků v Oberstdorfu | foto: Reuters

OBERSTDORF (Německo) V úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu budou v pátek skákat Roman Koudelka, Jakub Janda a Lukáš HlavTurné čtyř můstků v Oberstdorfu a. Čtvrtý český účastník Jan Matura nepostoupil z kvalifikace.

Ta se nejlépe vydařila Hlavovi, jenž obsadil díky skoku 128,5 metru sedmé místo. V prvním kole, které se stejně jako v minulých letech bude skákat vyřazovacím systémem, se utká s Polákem Piotrem Žylou.

Vítěz Turné z roku 2006 Janda byl třiadvacátý (119,5) a jeho soupeřem bude Němec Stephan Hocke. Hned v první dvojici pátečního závodu se představí Koudelka, jenž s jistotou postupu díky postavení ve Světovém poháru obsadil za 112 metrů 26. pozici a bude skákat proti Bulharovi Vladimiru Zografskému.

Matura dopadl na značku 108 metrů a byl první pod čarou. O účast v závodě přišel o pouhou desetinu bodu. Kvalifikaci vyhrál lídr SP Andreas Kofler z Rakouska, jenž jako jediný překonal hranici 140 m, a to hned o dva metry.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY-MONTÁŽ (2-3 SMĚNY)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč