23. června 2008 20:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová a Berdych jdou dál

Nicole Vaidišová v prvním kole Wimbledonu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Vaidišová v prvním kole Wimbledonu | foto: AFP

LONDÝN Česká tenistka Nicole Vaidišová se ve Wimbledonu stejně jako na nedávném Roland Garros utkala v prvním kole s krajankou a tentokrát uspěla. Zatímco na úvod pařížského grandslamu nestačila na Ivetu Benešovou, první duel na londýnské trávě se Zuzanou Ondráškovou osmnáctá nasazená hráčka zvládla, vyhrála dvakrát 6:2 a ve druhém kole se utká se Samanthou Stosurovou.

"Jsem spokojená. Ještě jsem se Zuzkou nikdy nehrála, takže jsem nevěděla, co od ní čekat," řekla Vaidišová, která vítězstvím prolomila sérii neúspěšných vstupů do turnajů. Z posledních sedmi pokusů vyhrála první zápas v soutěži jen jednou.

 Česká jednička vstoupila do londýnského grandslamu v pozici 22. hráčky světa a poprvé od roku 2005 není v nejlepší dvacítce. Její pád navíc může ještě pokračovat. V All England Clubu obhajuje Vaidišová čtvrtfinálovou účast a pokud se jí to nepovede, přijde o spoustu bodů.

Do druhého kola postoupil také Tomáš Berdych. S Jevgenijem  Koroljovem  ale svedl tuhou bitvu. Ruského soupeře porazil jedenáctý  nasazený hráč po 133 minutách 4:6, 6:1, 6:4, 3:6, 7:5, i když v poslední sadě prohrával už 3:5.

ČTK