25. června 2008 14:56, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová dostala kanára, ale postoupila

Vaidišová měla namále.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vaidišová měla namále. | foto: ČTK

LONDÝN Nicole Vaidišová se na Wimbledonu propracovala do dalšího kola, když dnes porazila Australankou Stosurovou 2:1 na sety. V prohraném setu však nezískala ani gem a chvíli to s ní vypadalo opravdu špatně.

Česká jednička vstoupila do zápasu skvěle a první set vyhrála 6:2, ve druhé sadě však zcela vypadla z tempa, často se vztekala a ztrácela koncentraci. To vše vyústilo v potupného kanára, v rozhodujícím setu pak prohrávala 3:0. S Nicole to vypadalo hodně, špatně, ale nakonec se přeci jen sebrala a rozhodující sadu zvládla a tím i celý duel.

"Počítá se vítězství a není důležité, jak se k němu dojde," řekla osmnáctá nasazená Vaidišová po zápase. "Určitě to byl zápas nahoru dolů, hrála jsem super, pak jsem v podstatě přestala po (prvním) setu hrát. Ale nejdůležitější je, že jsem vyhrála a že jsem zápas dokázala ve třetím setu otočit." Jen v druhé sadě udělala 11 nevynucených chyb, celkem jich bylo 26. Česká tenistka přiznala, že problémy si připravila sama už na začátku zápasu, i když první set vyhrála bez potíží. "Myslím, že ze začátku jsem přestala hrát - první game dva jsem si nechala ujít. Myslela jsem si, že to bude jednodušší, a ona se rozehrála," komentovala průběh utkání s 98. hráčkou světa.

Stosurová - Vadišová 2:6, 6:0, 4:6