18. ledna 2008 8:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová je v osmifinále

Nicole Vaidišová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Vaidišová | foto: Glenn CampbellAFP

MELBOURNE Česká tenistka Nicole Vaidišová ve třetím kole Australian Open porazila Japonku Ai Sugijamaovou 6:3 a 6:4 a postoupila do osmifinále. V něm se utká s Američankou Serenu Williamsovou, která ji loni v Melbourne vyřadila v semifinále.

Dvanáctá nasazená Vaidišová hrála aktivněji než její soupeřka, nasbírala jednatřicet vítězných úderů. Hned sedmkrát v zápase nejlepší česká tenistka čelila hrozbě ztráty vlastního servisu, ale vždy kritický okamžik zvládla. Naopak sama dvakrát vzala soupeřce podání a postoupila mezi posledních šestnáct.


Po zápase Vaidišová ocenila houževnatost Japonky, která až do konce utkání udržela maximální koncentraci. "Byl to určitě nervóznější zápas, hodně jsem chtěla vyhrát. Byl to jeden z těch zápasů, co jste rádi, že máte za sebou a že to dopadlo, jak to dopadlo," popisovala duel v rozhovoru pro Radiožurnál.

Nyní ji čeká mnohem větší překážka, proti mladší ze sester Williamsových loni ve třech dosavadních vzájemných zápasech neuhrála ani set. "Je to hráčka největšího kalibru, na grandslamech do toho opravdu dá vždycky všechno. Hraje super tenis, takže budu muset hrát to nejlepší, co mám," prohlásila Vaidišová.

Lidovky.cz, ČTK