Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vaidišová si zahraje na Australian Open semifinále

Sport

  7:05
MELBOURNE - Po dlouhé době se český tenis dočkal dvou hráček mezi osmi nejlepšími na některém z grandslamových turnajů. Los Australian Open navíc svedl obě hráčky do společného duelu.

Nicole Vaidišová po vítězství nad krajankou Lucií Šafářovou. foto: AFP

Zápas lépe zvládla desátá nasazené Nicole Vaidišová, která porazila 6:1 a 6:4 krajanku Lucii Šafářovou a podruhé v kariéře postoupila do grandslamového semifinále. Její soupeřkou bude Američanka Serena Williamsová.

Obě hráčky si od začátku vyměňovaly razantní míče a snažily se výměny zakončovat vítěznými údery. Devatenáctiletá Šafářová však výrazně častěji chybovala, čehož její favorizovaná soupeřka využila hned ke dvěma brejkům v úvodním setu.

K tomu desátá nasazená přidala účinný servis, při kterém nepřipustila ani jednu šanci na brejk, a radovala se za půl hodiny z vítězství 6:1.

Úvod druhého setu nabídl stejný obrázek jako závěr toho předchozího. Hned v první hře udělala přítelkyně Tomáše Berdycha, který sledoval zápas z hlediště, obrovskou chybu při úderu nad hlavou a prakticky darovala soupeřce svůj servis.

V následující hře si však slabší chvilky vybrala i sedmnáctiletá Vaidišová a Šafářová brejkem ukončila sérii šesti prohraných gamů za sebou. Tím se dostala zpátky do zápasu. Přestala kazit a začala hladce vyhrávat hry při svém podání.

Naopak Vaidišovou jistota na servisu opouštěla, a když si v jedné hře dovolila i tři dvojchyby, musela o každý game tvrdě bojovat. Šafářová měla za stavu 4:3 šanci na brejk, ale míč rozehraný na vítězné zakončení poslala do autu. Vzápětí Vaidišová předvedla výborné returny a znovu prolomila Šafářové servis.

Při následujícím podání na vítězství v zápase si už šanci nenechala vzít a proměnila hned první mečbol. Vaidišová tak zopakovala úspěch z loňského Roland Garros, kde rovněž
postoupila mezi poslední čtyři. Šafářovou porazila potřetí ze čtyř vzájemných zápasů, ale poprvé se jí to povedlo ve dvou setech. 

Dvouhra - čtvrtfinále:
Vaidišová (10-ČR) - Šafářová (ČR) 6:1, 6:4.
Statistika:
Esa: 8:2. Dvojchyby: 4:2. Nevynucené chyby: 15:21. Vítězné míče: 21:19. Využité brejkboly: 4 z 9/1 ze 4. Celkem získané míče: 63:50. Čas utkání: 1:11 hod.
Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...