Vajdišová ve čtvrtfinále

16:39
LONDÝN - Tenistka Nicole Vaidišová postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu. Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách dnes ve čtvrtém kole porazila 4:6, 7:6 a 6:3 osmou nasazenou Annu Čakvetadzeovou z Ruska a zopakovala loňský postup mezi nejlepších osm. Ve čtvrtfinále se v úterý utká s Číňankou Ťie Čeng.

Nicole Vajdišová diskutuje s rozhodčím během utkání s Annu Čakvetadzeovou. foto: ČTK

Česká tenisová jednička se zejména v prvním setu trápila, ale ve druhém se postupně začala projevovat její převaha. Ačkoliv druhý set dospěl do tiebreaku, česká hráčka vyhrála zkrácenou hru 7:0 a ve třetím setu už kontrolovala hru. Na konci zápasu sice Vajdišová umožnila svou nervozitou ruské tenistce vzdorovat, nicméně zkušená Vajdišová si nenechala ujít šanci dotáhnout zápas do vítězného konce.