Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Valonském šípu nemá Valverde konkurenci. Klasiku vyhrál počtvrté za sebou

Sport

  17:44
HUY/PRAHA - Španělský cyklista Alejandro Valverde ovládl počtvrté za sebou jednorázový závod Valonský šíp a celkově pátým triumfem vylepšil vlastní rekord na této belgické klasice. Roman Kreuziger dojel na 72. místě s více než dvouminutovou ztrátou.

Španělský cyklista Alejandro Valverde . foto: Reuters

Jezdec stáje Movistar Valverde, jenž příští týden oslaví 37. narozeniny, nekompromisně zaútočil v závěrečném nechvalně proslulém stoupání na Mur de Huy a vypracoval si natolik bezpečný náskok, že si mohl dovolit oslavné gesto s pěti vztyčenými prsty už před cílovou páskou.

Hlavní peloton dovedl do cíle 204,5 km dlouhé trasy s vteřinovým odstupem Ir Daniel Martin, jenž byl vloni třetí. Bronzový stupeň obsadil domácí Dylan Teuns.

Kreuziger, jenž má po pádu v nedělním závodě Amstel Gold Race naražený hrudník a žebra, přijel do cíle v čele skupinky s odstupem 2:09. Druhý český cyklista Petr Vakoč ztratil na 126. místě téměř šest minut.

Cyklistický jednodenní závod Valonský šíp (WorldTour) - 204,5 km:

1. Valverde(Šp./Movistar) 5:15:37, 2. Martin (Ir./Quick-Step), 3. Teuns (Belg./BMC), 4. Henao (Kol./Sky), 5. Albasini (Švýc./Orica), 6. Barguil (Fr./Sunweb) všichni -1, ...72. Kreuziger (Orica) -2:09, 126. Vakoč (Quick-Step) -5:54.

Autor: