20. srpna 2011 21:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Váňa s Tiumenem zvítězili ve třetí kvalifikaci Velké

120. Velká pardubická. Josef Váňa vyhrál posedmé v kariéře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 120. Velká pardubická. Josef Váňa vyhrál posedmé v kariéře | foto: ČTK

PARDUBICE Dvojnásobný vítěz Velké pardubické steeplechase Tiumen v sedle s Josefem Váňou vyhráli třetí kvalifikaci na 121. ročník slavného dostihu. Na startu 5800 metrů dlouhého závodu bylo 11 koní, z nichž podmínky pro účast ve Velké pardubické už mělo splněno šest účastníků včetně další dvojnásobné šampionky Sixteen.

Dostih dokončilo devět koní a nově se mezi uchazeče o start v říjnovém vrcholu sezony zařadili druhý v cíli Klaus, čtvrtá Zulejka, pátý Teviot a šestý Amant Gris. Sixteen doběhla devátá.

Startovní pole se dlouho drželo pohromadě a tempo od startu dlouho udával Bremen Plan v sedle s žokejem Janem Korpasem. První zádrhel potkal koně až na velkých zahrádkách, kde skončila Korinka a krátce nato za lesíkem i Flambion. Nevysoké tempo vyhovovalo většině koní, a tak se začalo opravdu bojovat až za Havlovým skokem před výběhem na travnatý ovál závodiště.

To už začal odpadat Bremen Plan a do čela se na chvíli posunul Teviot. Favorizovaný Tiumen se držel uprostřed klubka koní a Váňa kontroloval průběh dostihu, než na travnaté dráze přišla jejich chvíle. Před výběhem do cílové rovinky Tiumen očividně zrychlil a v cílové rovince pak po strhujícím souboji čtyř koní vybojoval prvenství.

Výsledky dostihového mítinku v Pardubicích

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou steeplechase - Velká cena společnosti ELTODO (5800 m, dotace 200.000 korun):
1. Tiumen (žokej a trenér Josef Váňa st., stáj Köi Dent),
2. Klaus,
3. Aspirant. Výrok: jistě krk - hlava - hlava. Čas: 7:29,25.

Další dostihy:
I.: Newcomer (ž. Kašný) - Hegnus - Tuaréga.
II.: Sortina (ž. Novák) - Cantridara - Königin Platina.
III.: Kindly Boy (ž. Novák) - Imágo - Ready for Smile.
IV.: Ter Mill (ž. Kašný) - Sagwan - Shaman.
V.: Kenya Dance (ž. Andrés) - Marcanta - Perikles.
VI.: Belmont (ž. Bartoš) - Lirain - Lakreg.
VIII.: Cim (ž. Myška) - Kyshanty - Universe of Gracie.
IX.: Pumag (Verner) - Glover - Orix.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!