Ve finále MS vyzvou Anglii jihoafričtí ragbisté, v dramatickém boji zdolali Wales

Ragbisté Jihoafrické republiky slaví postup do finále MS. foto: Reuters

Jokohama - Ve finále ragbyového mistrovství světa se s Anglií utkají hráči Jihoafrické republiky. Ti v druhém semifinále v Jokohamě porazili Wales 19:16, kopáč Handre Pollard zaznamenal 14 bodů. Zápas o zlato je na programu v sobotu, o bronz bude Wales hrát o den dříve s Novým Zélandem.
  12:01

Tým JAR už má dva tituly, před dvanácti lety ve finále zdolal právě Anglii. Ta je ve finále počtvrté, dosud uspěla jen v roce 2003. Kromě Angličanů ještě žádný jiný tým ze severní polokoule šampionát neovládl.

V prvním poločase skórovali jen exekutoři trestných kopů, Jižní Afrika vedla o přestávce 9:6. Dan Biggar potom znovu vyrovnal a Velšané dokázali odpovědět i na pětku Damiana de Allendeho. Čtyři minuty před koncem se však Pollard postavil k dalšímu kopu a rozhodl o postupu JAR.

Wales se tak do finále MS opět neprobojoval. V utkání o třetí místo proti Novému Zélandu se alespoň pokusí zopakovat dosavadní největší úspěch, bronz z roku 1987.

Angličané v sobotu porazili Nový Zéland 19:7 a překazili All Blacks útok na třetí titul za sebou.