Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Šampionát v Brně obrazem: krásné ženy, divácký rekord i ošklivé pády

16:22
BRNO - Brno o víkendu ožilo motorismem. Na Velkou cenu silničních motocyklů přišlo během všech tří dnů nejvíc diváků v historii. Viděli v akci nejrychlejší borce, hromadné pády i řadu úchvatných manévrů.

ČESKÁ NADĚJE. Karel Hanika před startem závodu kategorie Moto3, v němž nakonec obsadil 26. místo. foto:  David Neff, MAFRA

Na start se postavili celkem tři Češi. Jakub Kornfeil, nejlepší z nich, obsadil v kategorii Moto3 deváté místo. Jeho stájový kolega Karel Hanika dojel ve třetí desítce.

V královské kubatuře závodil Karel Abraham, zranění ho ale na okruhu výrazně limitovalo. Poslední místo obsadil už v sobotní kvalifikaci a nelichotivé umístění nevylepšil ani během závodu.

ŽENSKÁ KRÁSA. Půvabné hostesky nemohly na brněnském okruhu chybět.
ČESKÁ NADĚJE. Karel Hanika před startem závodu kategorie Moto3, v němž nakonec...