Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Velké finále. Kvitová si může splnit sen

Šťastná Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťastná Petra Kvitová | foto: Reuters

PRAHA Tohle je jiná Petra Kvitová než před rokem. Sebevědomá, respektovaná, plná odhodlání. I zběsile dobrá. A mající na dosah svůj životní tenisový úspěch v podobě wimbledonského titulu. Právě o něj bude česká hráčka bojovat dnes odpoledne v All England Clubu. "Bude to dost těžké na psychiku, ale zatím to docela jde," řekla včera. "Nijak zvláštně to ještě neberu." Však to teprve přijde…

Vždyť Kvitová je po 13 letech první Češkou, která na londýnské trávě otevřela finálovou bránu. A dokázala postoupit ještě o jeden stupínek výš než před rokem, kdy její kariéra začala pomalu zářit. "Začala vyhrávat a zároveň věřit ve vlastní schopnosti," všimla si bývalá česká tenistka Denisa Chládková. I proto teď o Kvitové se zájmem mluví celý tenisový svět.

Třeba britský prestižní deník The Times o ní před pár dny napsal: "Je jednou z nejlepších atletek mezi tenistkami. A zasahuje míče s opravdu velkou přesností."

Novináři z ní páčili informace
Právě to má být zbraň proti finálové sokyni Marii Šarapovové z Ruska. A rozhodně má šanci.  Když Martina Navrátilová, osminásobná vítězka slavného Wimbledonu a Kvitové dětský vzor, měla odhadnout výsledek, jen uvedla: "Bude rozhodovat hlavně servis."

"Je roztomilá. Já jsem nepotkala moc hráček, které by mi řekly: Jsi moje hrdinka. To je hezké," dodala pak na adresu 21leté tenistky. Tenistky, jež si ve světovém žebříčku drží 8. místo. Tenistky, která si za tenhle rok vydělala už 24 milionů korun a dalších 14,8 jí na konto přibude jen za postup do finále.

Tenistky, která podle Šarapovové nemá moc co ztratit. "Ale já přece mám co ztratit. Budu si říkat, že se chci ukázat a zahrát ten nejlepší tenis," tvrdí Kvitová. Bude to boj nejen dlouhonohých blondýnek, ale také velkých bojovnic. "I já jsem bojovnice, jako ona. Porvu se o to," slíbila Češka.

Už to není vyjukaná Kvitová, jež se bála mluvit v angličtině na tiskové konferenci. Teď už musí trpělivě odpovídat zahraničním médiím. Když prošla čtvrtečním semifinále přes Bělorusku Viktorii Azarenkovou, sál v tiskovém středisku byl podle agentury ČTK plný žurnalistů. "Tak nám o sobě něco řekněte. Co třeba děláte, když nehrajete tenis?" zeptal se italský žurnalista.

Když Kvitová odpověděla, že je ráda s rodinou, chodí do kina a čte, tak alespoň navrhoval, jestli chodí tančit nebo nakupovat. A když odpověď zopakovala, vypáčili z ní novináři to, že má ráda detektivky.

"V kontrastu s Šarapovovou tam Kvitová, jejíž angličtina je omezená, sedí a tváří se udiveně, že se někdo vůbec může zajímat o to, jaké filmy sleduje," líčil list The Times.

Dnešní bitvě budou přítomni její rodiče, kteří do Londýna odletěli. Spíš než se svalovým zraněním, kvůli němuž hraje Kvitová pod prášky, bude asi bojovat s nervozitou. Vypořádat se s ní musí obě hráčky. Jen za tou českou bude pravděpodobně stát i britské publikum.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Markéta Davidová selhala ve stojce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Markéta Davidová selhala ve stojce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Markéta Davidová selhala ve stojce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
PODPORA PRODEJNÍHO ODDĚLENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč