Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krásky Bytyqi a Sedláčková chtějí boxerské tituly. Pála slibuje KO za Čišovského

Sport

  11:30
PRAHA - Je to tady. Večer po 18. hodině odstartuje v plzeňské hokejové HM Aréna boxerský galavečer, který nemá na českém území období. Nakopnou Fabiana Bytyqi, Lucie Sedláčková, Štěpán Horváth a spol. tento sport v tuzemsku k lepším zítřkům?

Lucie Sedláčková a Fabiana Bytyqi foto: Tomáš LíškaLidovky.cz

Pompézní akce stojí promotéry více jak deset milionů korun a dle toho také vypadá karta zápasů. Jeden juniorský šampion prestižní federace, jeden bývalý seniorský, tři české naděje a k nim i slovenská jednička (mezi aktivní boxery). Navíc v exhibici na tři kola ještě nedávno elitní tuzemští bijci Ondřej Pála a Roman Kracík.

„Víme, že hodně lidem ležíme v žaludku, že celý galavečer odsuzují už dopředu. Ale my se nevzdáme. Nešli jsme do toho, abychom na boxu ihned vydělávali a abychom po prvním případném neúspěchu utíkali. Věříme tomu, co děláme,“ opakuje v posledních týdnech odhodlaně jeden z promotérů – Miloš Veselý z plzeňské stáje Qwert Boxing.

Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016

Vážení v Plzni před sobotním boxerským galavečerem

Tím druhým je Ulf Steinforth, toho času majitel německé formace SES Boxing, jedné z nejvlivnějších a nejsilnějších na evropském trhu. A nic na tom nemění fakt, že momentálně nemají v Magdeburgu seniorského šampiona mezi muži.

V akci německé hvězdičky i hvězdy

Steinforth se dal tak trochu na generační obměnu a část z talentů uvidí právě i fanoušci v Česku. Neporažený Tom Schwarz je i experty řazen mezi patnáct největších prospektů těžké váhy současnosti. V pouhých jednadvaceti letech už je juniorským šampionem WBO. A právě tento titul bude obhajovat na západě Čech proti pouze o rok staršímu, ale výrazně zápasově zkušenějšímu Gruzínci Gogitovi Gorgiladzemu.

Ano, jeho bilance rozhodně není nikterak zářivá, pokud ale dokážete ustát všechna vypsaná kola Mickimu Nielsenovi, Hervemu Hubeauxovi, tak ve vás něco být musí. „Já se ale nebojím nikoho, do dvou let chci být na úrovni Deontaye Wildera a Anthonyho Joshuy a vládnout s nimi těžké váze,“ nemá problém s nedostatkem sebevědomí Schwarz.

Německé naděje SES bude zastupovat ještě Adam Deines, kterého čeká neznámý Maďar Zsolt Dudas, pomalu žezlo předávající generaci pak Robert Stieglitz – dvojnásobný to mistr světa v super střední váze a německý boxer roku 2013. Toho v duelu polotěžkých vah vypsaném na osm kol čeká Brazilec Ricardo Marcelo Ramallo, který platí za bijce sázejícího na jednu kartu: budto soupeře sekne on, nebo padne k zemi sám.

Zbytek programu ale už obstarají domácí boxeři. Celý jej otevře Slovák Martin Parlagi, který se chystá na duel o mezinárodní titul (poprvé na domácí půdě). Formu si otestuje proti Gruzínci Arturu Movsesjanovi.

Chybět nebude ani plzeňský Josef Zahradník. Toho čeká kladenský tvrďák Jan Korec, který už v amatérském ringu platil za extrémně odolného boxera, jehož lze sundat jen extrémně tvrdými údery na spodek. Na hlavu by soupeři často nestačila snad ani baseballová pálka.

Pála a Kracík pro dobrou věc

Jak už bylo napsáno výše, fanoušci se mohou těšit také na exhibiční duel těžkých vah pro dobrou věc. Ondřej Pála a Roman Kracík se do sebe zaklesnou svými rukavicemi, aby finančně podpořili bývalého stopera fotbalové Viktorky Mariána Čišovského, který bojuje s nevyléčitelnou chorobou jménem amyotrofická laterální skleróza.

Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016
Vážení na galavečer v Plzni 2016

Vážení v Plzni před sobotním galavečerem.

Svoji formu si otestuje stále teprve osmnáctiletý mladík Sebastian Bytyqi, který se pod vedením Lukáše Konečného pomalu chystá klidně i na velkou mezinárodní kariéru. 185 centimetrů vysoký Bytyqi si to v lehké velterové váze (do 63,5 kg) rozdá s dalším zástupcem gruzínské školy Nugzarem Čavčavadzem.

Jeho o necelé dva roky starší sestra Fabiana má na dosah první velký kariérní boxerský úspěch. V odvetě za čtyři měsíce tvrdou a těžkou bitvu vyzve tentokrát už o volný titul juniorské mistryně světa WBC v mini-muší váze nepříjemnou Bulharku Teodoru Bačevovou.

„Věřím, že nastoupí do zápasu se stejnou taktikou jako minule,“ usmívala se krátce po pátečním vážení Bytyqi. „Cítím se skvěle, strašně se na ten zápas těším. Beru to jako odměnu, přijedou za mnou lidé z Ústí a také Albánci z Německa, věřím, že všichni dohromady vytvoří parádní kotel,“ netrápila se nervozitou dvacetiletá bojovnice přezdívaná „Andělská pěst“.

„Jsem v pohodě, váha nebyla problém, navíc mě trénuje Lukáš, který si tímto prošel už stokrát. Tohle je pro mě i Lucku strašně velká pomoc,“ dodala jedna ze dvou členek české farmy SES – Team Czech Republic. Ano, správně. Tou druhou je o rok starší „Mlátička z Děčína“ Lucie Sedláčková.

Amatérskou mistryni republiky z roku 2014 ve váze do 57 kg čeká neznámá, leč o to nebezpečnější Maďarka Kleopatra Tolnaiová. Ve hře bude pás mistryně Evropy WBO v pérové váze. „Překvapivě se mi tentokrát hublo do váhy dobře. Bez problémů. Stejně proběhla i příprava. Moc se těším. Možná budu nervózní, ale to až těsně před vstupem do ringu,“ řekla Sedláčková pár hodin před galavečerem.

„Půjdeme do zápasu naslepo, o soupeřce nic nevím. Ale mám deset kol na to, abych ji poznala,“ přidala s úsměvem boxerka, která preferuje před zápasy naprostý klid s vypnutým telefonem a sluchátky v uších. „Na rachot v hale a podporu fanoušků, kteří mi píší hlavně na facebook, se ale moc těším, o to se připravit nechci,“ dodala boxerka, která i do sedmého duelu profesionální kariéry nastoupí na jinou hudbu.

Pokud chcete vědět na jakou, musíte buďto dorazit přímo do plzeňské arény, nebo si od 20:00 hodin zapnout stanici Nova Sport 1. Pokud učiníte jedno, nebo druhé, uvidíte v akci také v hlavním zápase večera domácího Štěpána Horvátha. Ten si to o pás mistra Evropy WBO v lehké střední váze rozdá s italským „kulturistou“ Davidem Doriou.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat