3. srpna 2010 9:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Verdikt se odkládá, Ferrari se o případném trestu za týmovou režii dozví v září

Formule 1 (zleva: Felipe Massa, Fernando Alonso, Sebastian Vettel ) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Formule 1 (zleva: Felipe Massa, Fernando Alonso, Sebastian Vettel ) | foto: Reuters

PAŘÍŽ Světová rada motoristického sportu rozhodne o případných dalších sankcích pro stáj formule 1 Ferrari na zasedání 8. září v Paříži. Italskému týmu hrozí trest za zakázanou týmovou režii při Velké ceně Německa.

"Na základě zprávy od traťových komisařů se prezident FIA rozhodl předat případ do rukou Světové rady," citovala prohlášení Mezinárodní automobilové federace agentura Reuters. Disciplinárního řízení se však prezident FIA Jean Todt účastnit nebude, protože v minulosti dlouhá léta působil v čele Ferrari.

Ferrari porušilo pravidla předminulý týden při Velké ceně Německa na okruhu v Hockenheimu. V čele závodu jedoucí Felipe Massa dostal od vedení stáje příkaz, aby nechal vyhrát týmového kolegu Fernanda Alonsa. Týmová režie je přitom ve formuli zakázaná.

Italský tým už za své jednání dostal od traťových komisařů pokutu 100.000 dolarů. Podle pozdějšího vyjádření Carlose Gracii, jednoho ze sedmi viceprezidentů FIA, už Ferrari žádný další postih nehrozí.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz