11. února 2008 13:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Věřili jsme, že nemohou vydržet

Tenista Radek Štěpánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenista Radek Štěpánek. | foto: ČTK

OSTRAVA Opět prokázal trpělivost a hlavně svoji buldočí zarputilost. Tenista Radek Štěpánek (29) musel v úvodním kole Davis Cupu proti Belgii čtyřikrát bojovat o body v tie-brejku.

Dvakrát ve dvouhře a dvakrát ve čtyřhře. Uspěl třikrát, a pomohl tak českému týmu k postupu do čtvrtfinále poprvé po šesti letech.

Třetí bod ve čtyřhře jste si opravdu vydřeli. Úleva a radost z postupu tak musí být o to větší, že?

Z posledních čtyřiadvaceti hodin jsem jich na kurtu strávil asi osm. Jsem opravdu unavený a samozřejmě nesmírně šťastný, že jsme se s Tomášem dokázali zvednout a dotáhnout to do vítězného konce. První krok v letošním Davis Cupu máme za sebou a já se těším na další kolo.

Čekali jste po hladkých vítězstvích ve dvouhře, že vás soupeř v deblu tolik potrápí?

Věřili jsme v naše schopnosti a čekali jsme, že úroveň hry, kterou Belgičané ve třetím zápase nasadili, nemohou udržet až do konce. V jednu chvíli nás přehrávali po všech stránkách, ale my jsme ukázali naši sílu a utkání otočili.

Před rozhodujícím pátým setem jste odešli do šaten. Co se tam dělo?

To raději nechtějte vědět. (smích) Museli jsme tam, kam musí i Caesar sám... Na toaletu. Pak jsme si v šatně říkali, že musíme vytrvat. Byl před námi rozhodující set a zápas jakoby začínal od začátku. Věděli jsme, že do toho musíme dát všechno.

Při hře jste si často dávali různé signály. Měli jste na soupeře vymyšlené nějaké kulišárny?

Při returnech jsme si ukazovali co bude dělat soupeř na síti, chtěli jsme je mást pohybem. Kromě toho jsme se snažili využít i rad spoluhráčů, kteří nám říkali, co si máme hlídat.

Zatím jste vy ani Tomáš Berdych nezažili v daviscupové čtyřhře porážku. Uvažujete, že byste spolu nastupovali v deblech častěji?

Vždycky si spolu zahrajeme rádi, ale musím přiznat, že naší prioritou je dvouhra.

V příštím kole narazíte na silné Rusko, s nímž jste před pěti lety prohráli 2:3. Těšíte se?

Když chcete na turnaji uspět, musíte porazit každého, takže je jedno, že budeme hrát s Ruskem a ne se Srbskem. Každopádně budeme hrát venku, což je vždycky těžké, ale o semifinále se pořádně popereme.

ČTK