13. listopadu 2011 11:49, aktualizováno  16:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Verner skončil na GP v Sapporu pátý

Tomáš Verner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Verner. | foto: Reuters

SAPPORO Krasobruslař Tomáš Verner obsadil na Grand Prix v Sapporu páté místo, na které se posunul z poslední deváté příčky, jež mu patřila po krátkém programu. K radosti domácích fanoušků vyhrál soutěž mužů Japonec Daisuke Takahaši před krajanem Takahiko Kozukou.

Verner absolvoval v Sapporu opožděný start do sezony po problémech se zády a premiéra evropskému šampionovi z roku 2008 nevyšla. Po nevydařeném krátkém programu byl dnes pátý ve volné jízdě a na stejné pozici skončil v celkovém pořadí. Při své druhé účasti na NHK Trophy pětadvacetiletý rodák z Písku nenavázal na druhé místo z roku 2007.

Po nedávných potížích s ploténkou doufal Verner v lepší návrat, alespoň z volné jízdy měl ale dobrý pocit. "U dvou piruet jsem měl nižší obtížnost, chybí mi flexibilita, dlouho jsem vůbec neskákal. Spadl jsem u trojitého axelu, druhý byl jen dvojitý, ale s ostatním jsem spokojený," řekl deníku Právo.

Málo času na přípravu

Na pořádný trénink před japonskou Grand Prix měl Verner jen dva a půl týdne. "A to je málo. Ukázalo se to v krátkém programu. Nepovedla se mi první pirueta, pak už jsem se rozsypal," uvedl. Dnešní volnou jízdu jel uvolněný, už neměl co ztratit. "Skočil jsem hezkého čtveráka, pak jsem zakopl v krocích, což diváky pobavilo, rozhodčí už méně. Ale na ledě jsem si to užil," zhodnotil úvodní vystoupení v sezoně.

Bývalý mistr světa Takahaši zvítězil se suverénním náskokem více než 24 bodů a obhájil loňské prvenství, i když upadl při úvodním čtverném flipu a další dva skoky zjednodušil. Na NHK Trophy triumfoval už počtvrté. "Skoky nebyly takové, jak měly být, ale cítím ve své jízdě zlepšení. Loni jsem měl pocit, že jsem si vítězství úplně nezasloužil, ale tentokrát žádné pochybnosti nemám," uvedl.

Poslední místo obsadil Američan Brandon Mroz, který v sobotu jako první na mezinárodní scéně skočil čtverný lutz. Volná jízda mu však vůbec nevyšla a neudržel průběžné třetí místo. Za oba japonské závodníky se posunul jeho krajan Ross Miner, jenž se probojoval v Grand Prix na stupně vítězů poprvé v kariéře.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.