Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Veselého narozeniny s daviscupovým týmem. Večeře a sada na holení

Sport

  12:00
TŘINEC - Výjimečný daviscupový týden zažívá český tenista Jiří Veselý. Na nedělním srazu oslavil s týmem 23. narozeniny a poprvé se před domácím publikem při čtvrtfinálovém utkání s Francií v Třinci představí jako jednička výběru nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila.

Jiří Veselý (vlevo) a Adam Pavlásek si zpestřili cestu do Třince hraním karet. foto: Český daviscupový tým

Absence Tomáše Berdycha překládá velkou váhu zodpovědnosti na Veselého. Ten už jako lídr družstva úspěšně zvládl baráž v Indii, ale v domácím čtvrtfinále bude pod větším drobnohledem.

„Já si nicméně myslím, že situace v Indii byla náročnější. Potřebovali jsme za každou cenu vyhrát, byly tam těžké podmínky, velké horko a vlhko. Francouzi jsou teď mírnými favority, jsme doma a budeme se chtít vytáhnout. Ale tím, že jsem doma poprvé jednička, to bude pro mě něco jiného,“ řekl Veselý.

Týden, který se vyjímá zvyklostem, předznamenala už oslava jeho narozenin. I tu zažil uprostřed týmu poprvé. „Už jsme párkrát slavili narozeniny Tomáše Berdycha, který je má v září. To jsou moje jediné zkušenosti. Ale nemá smysl dělat z toho velkou událost,“ usmál se Veselý.

Narozeninový rituál v českém daviscupovém výběru obvykle představuje pozvání týmu na večeři. Držel se toho i Veselý, který tým pohostil v penzionu v golfovém areálu v Ropici. Od spoluhráčů na oplátku dostal dort a sadu na holení.

„Dali jsme si dobré jídlo, připili jsme si, to je vše,“ řekl Veselý. „Už během neděle jsem od lidí dostal celkem dost zpráv, ale jelikož jsme celou cestu ve vlaku do Třince hráli karty, ani jsem neměl čas na ně odpovídat. Teď to doháním,“ usmíval se příbramský rodák.

Důvody k úsměvu mu teď konečně zase zavdává i tenis. Veselý, bývalá juniorská světová jednička, se po špatném úvodu sezony zvedl, což potvrdil i postupem do osmifinále Wimbledonu. „Můj úvod roku byl katastrofální. První tři měsíce jsem nevyhrál zápas. Ale teď se to vyvíjí a vrací tam, kde bych chtěl být. Uvidíme, co přinese druhá půlka roku, ale věřím, že jsem na správné cestě,“ řekl Veselý.

Na ni ho pomohl vrátit staronový trenér Jaroslav Machovský, pod nímž byl Veselý úspěšný právě mezi juniory. „Vyměnil jsem celý tým, mám i nového kondičního trenéra a fyzioterapeuta. Děláme odlišné věci než dřív a funguje to. Je to skládačka mnoha věcí. Věřím, že mě to žebříčkově posune dále,“ řekl Veselý.

Herní progres bude světová padesátka chtít potvrdit i ve víkendovém duelu v Třinci. „Jak už jsem řekl, mírnými favority jsou Francouzi. Ale Davis Cup je nevyzpytatelný a doma se o to chceme porvat,“ zdůraznil Veselý.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat