Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Veselému se v NBA dařilo, jeho Washington však prohrál

13:29
NEW YORK - Jan Veselý předvedl v nedělním utkání NBA jeden z nejpovedenějších výkonů v této sezoně, jeho Washington ale na domácí palubovce podlehl rozjetému Golden State 96:112. Český basketbalista se dostal na hřiště až v polovině třetí části a byl na své poměry velmi aktivní - bez faulu odehrál přes 15 minut, proměnil čtyři ze sedmi střel z pole a s osmi body vyrovnal své maximum v tomto ročníku, doskočil šest míčů a přidal tři bloky, dvě asistence a jeden získaný míč.

Jan Veselý (vpravo) při zápase s Golden State. foto: ČTK/AP

Warriors vyhráli podeváté za sebou, tak dlouhá série se jim v povedla naposledy v ročníku 1975/76. Washington ještě v poločase držel nerozhodný stav 58:58, úvod třetí části ale soupeř vyhrál 30:5 a bylo po zápase. Wizards prohráli potřetí v řadě.

"V první půli jsme hráli, ale v druhém poločase to vypadalo, jakoby nám chcípl pes," povzdechl si křídelní hráč Wizards Bradley Beal.

Druhý celek Východní konference Miami ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Toronta, které je na Východě třetí. Raptors v duelu divizních lídrů ještě v druhé půli vedli o devět bodů, ale domácí obrana je v poslední části udržela na 13 bodech. LeBron James přispěl k výhře 30 body, domácí náhradníci přehráli lavičku Toronta 43:15.

Pozici nejlepšího celku NBA udržela Indiana, jež zvítězila v Clevelandu 82:78. Vedoucím týmem Západní konference zůstává Oklahoma, která si poradila s Bostonem 119:96.