Veselý zaznamenal pět bodů, ale Denver ani tentokrát nevyhrál

10:35
NEW YORK - Český basketbalista Jan Veselý se ani ve třetím utkání po přestupu do Denveru nedočkal výhry. V úterním duelu NBA s Portlandem zaznamenal pět bodů a tři doskoky, ale Nuggets prohráli 95:100. Pro Denver to byla osmá porážka z posledních devíti zápasů.

Aaron Brooks (vlevo) a Trail Blazers. foto: ČTK/AP

Proti Portlandu nevyužili Nuggets absence LaMarcuse Aldridge, který svému týmu chyběl počtvrté v řadě. I bez něj Trail Blazers vedli v třetí části až o 18 bodů. Nuggets se sice v poslední čtvrtině přiblížili na dva body, ale hosty podržel Damian Lillard, autor 31 bodů a devíti asistencí.

V dresu Denveru nastřílel 17 bodů Randy Foye, k němuž se vynikajícím výkonem přidal J.J. Hickson. Přestože nastoupil jako náhradník, dokázal k 16 bodům přidat 25 doskoků včetně patnácti na útočné polovině.

"Dvacet pět doskoků - to je skvělé, ale vítězství by bylo ještě lepší," okomentoval svůj mimořádný výkon Hickson, jehož Nuggets soupeře přehráli na doskoku 64:41.

Veselý odehrál bez dvou sekund dvanáct minut, během nichž nasbíral pět bodů (střelba z pole 6/2, trestné hody 4/1), tři doskoky, dva zisky a jeden blok.

Zatímco Veselý na svojí premiérovou výhru v dresu Denveru stále čeká, jeho bývalému celku se daří. Washington porazil Orlando 115:106, zvítězil počtvrté v řadě a vrátil se na pozitivní bilanci (29 výher a 28 porážek).

Hned čtyři hráči základní sestavy Wizards nastříleli 21 bodů a více. John Wall byl nejlepším střelcem utkání s 27 body. Orlando vedl nováček Vitor Oladipo s 26 body.

Minnesota dobyla palubovku Phoenixu díky vítězství 110:101. Timberwolves k výhře táhnul Kevin Love, jenž nasbíral 33 bodů, 13 doskoků a devět asistencí.

"Zase devět asistencí, to už jsem párkrát zažil. Vedli jsme asi o 10 bodů, když mi řekli, že mi chybí jediná příhra k triple-double. Ale radši jsem jen pohlídal doskok a nechal se zfaulovat, abych pojistil vedení," řekl po utkání Love, jenž na první triple-double v kariéře dosáhl v sobotu proti Utahu.

Houston Rockets přejeli Sacramento Kings 129:103. James Harden stihl během tří čtvrtin nastřílet 43 bodů a v poslední části už jen odpočíval. V prvním poločase pomohl 22 body Houstonu k vedení 42:17.