6. prosince 2011 17:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Veselý dostal vízum. Ve středu odletí na kemp Wizards

Jan Veselý před draftem NBA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Veselý před draftem NBA. | foto: ČTK

WASHINGTON Basketbalista Jan Veselý dnes dostal pracovní povolení pro angažmá v USA a ve středu odletí na přípravný kemp Washingtonu Wizards, který ho v červnu draftoval jako šestého v pořadí.

Veselý se tak konečně může připojit k novým spoluhráčům, aby bojoval o místo v kádru před startem NBA, jejíž zahájení bylo kvůli výluce odloženo na 25. prosince. Informoval o tom mluvčí České basketbalové federace Martin Peterka.

Veselý se během výluky připravoval individuálně, říjen a většinu listopadu pak strávil v Los Angeles, kde pod vedením profesionálního trenéra Roba McClanaghana piloval dovednosti mimo jiné s hvězdami Darrickem Rosem, Russellem Westbrookem nebo svým spoluhráčem z Wizards JaValem McGeem. Poté se vrátil do Evropy, kde si kvůli hrozbě zrušení sezony NBA hledal angažmá.

Ještě chybí podpisy pod kolektivní smlouvou

Mezi tím se však hráči a kluby NBA dohodli a výluka byla ukončena, i když stále ještě chybí oficiální podpisy pod novou kolektivní smlouvou. Kluby však už znovu otevřely svá tréninková zařízení pro hráče a začala urychlená příprava na zahájení sezony. Veselý dosud musel zůstat v Praze, protože kvůli administrativním problémům spojeným s výlukou nemohl dostat pracovní povolení.

Dnes však už bylo vše vyřízeno a Veselý se může vydat do zámoří bojovat o to, aby si jako třetí český hráč v historii po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi zahrál utkání NBA. Přípravný kemp Washingtonu začne v pátek 9. prosince, první přípravné utkání sehrají Wizards 16. prosince doma s Philadelphií.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR OBROBNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč