Veselý jen přihlížel těsné prohře Washingtonu s Detroitem

10:10
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu podlehli ve středu v NBA doma Detroitu těsně 95:96. Jan Veselý zůstal v sedmém utkání za sebou jen na lavičce Wizards. Stephen Curry zazářil v dresu Golden State 54 body, přesto jeho tým podlehl New York Knicks 105:109.

Bradley Beal z Washingtonu Wizards. foto: ČTK

Detroit převzal otěže utkání ve Washingtonu ve třetí části, kterou vyhrál 31:13. Ještě 66 sekund před koncem prohrávali Wizards 87:96. Poté však Trevor Ariza nastřílel osm bodů v řadě a v poslední sekundě měl šanci strhnout vedení na stranu domácích, jenže jeho trojka z rohu do koše nespadla.

• Portland - Denver 109:111
  • San Antonio - Phoenix 101:105 po prodl.
  • Utah - Atlanta 91:102, Washington - Detroit 95:96 (Veselý za domácí nehrál).

Ariza byl s 22 body nejlepším střelcem Wizards, Bradley Beal přidal 16 bodů. Detroit vedl Brandon Knight s 32 body, Greg Monroe měl 26 bodů a 11 doskoků a José Calderon nasbíral 18 asistencí.

"Netrápí mě dnešní prohra, ale moje trenérské povinnosti. Máme tady hráče, kteří si stěžují, že nehrají. Ale to je moje práce rozhodovat, kdo bude hrát," prohlásil trenér Washingtonu Randy Wittman. "Máme, co nám patří.

Nezasloužili jsme si vyhrát." Curry odehrál proti Knicks celých 48 minut a trefil hned jedenáct trojek ze třinácti pokusů, ale ani jeho střelecké galapředstavení neodvrátilo prohru Golden State. Knicks vedl Carmelo Anthony s 35 body.

Milwaukee zvítězilo v Houstonu 110:107. Zápas rozhodl Monta Ellis těžkou trojkou z jedné nohy se závěrečným klaksonem.

O překvapení dne se postaral Phoenix, který zvítězil v San Antoniu 105:101 po prodloužení. Prohru v normální hrací době odvrátil trojkou se sirénou Wesley Johnson. Prodloužení vyhráli Suns 5:1, když domácí Spurs netrefili ani jednu z 10 střel z pole.

Oklahoma smetla New Orleans 119:74. Kevin Durant k výhře pomohl svým třetím triple-double v kariéře. I když v poslední čtvrtině už nehrál, stihl nasbírat 18 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.