Veselý sahal v Indian Wells po senzaci, Murrayho ale nezdolal

Australian Open

22:41aktualizováno  11. března 11:20
INDIAN WELLS - Tenisový talent Jiří Veselý nedotáhl ve 3. kole turnaje Masters v Indian Wells slibně rozehraný zápas s Andym Murrayem z Británie a wimbledonskému vítězi podlehl 7:6, 4:6 a 4:6.

Forhend Jiřího Veselého. foto: ČTK/AP

Dvacetiletý Veselý v Kalifornii absolvoval první turnaj série Masters v kariéře a dnes poprvé v životě nastoupil proti hráči z top ten světového žebříčku. V duelu s Murraym nebyl daleko od senzace - v prvním setu se oklepal ze špatného startu a ze stavu 0:3 ho dotáhl do tie-breaku, který ovládl 7:2.

Obě následující sady zahájil 77. hráč světa ziskem Murrayho podání, ale pokaždé se mu stala osudnou osmá hra. Za stavu 4:3 ani jednou nedokázal brejk potvrdit a prohrál následující tři gamy a tím i sety.

O svou životní výhru bojoval svěřenec daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila až do posledního míčku, za stavu 4:5 ve třetím setu odvrátil dva mečboly, ale ten třetí už jeho favorizovaný soupeř proměnil. Po Lukáši Rosolovi tak pátý nasazený Murray ve třech setech porazil druhého českého hráče za sebou.

V téměř tříhodinovém utkání, jež přineslo na mužský tenis netypicky vysoký počet 14 ztracených podání, přišel Veselý o svůj servis osmkrát a udělal 11 dvojchyb. Indian Wells nicméně opouští s vylepšením osobního maxima, neboť poprvé na turnaji ATP přešel přes druhé kolo.

"Nebyl to moc pohledný zápas, oba jsme měli problém potvrdit brejk. On dobře využíval úhly, rozehrával výměny a má nebezpečný tvrdý levácký servis. Když zlepší voleje, tak bude moci využívat i hru servis - volej. Hraje prvním rokem na okruhu a až si zvykne, bude určitě ještě lepší a nebezpečný," řekl Murray v televizi.

Plíšková prohrála, skončil i Nadal. Kvitová jde dál

Plíšková v prvním vzájemném utkání dokázala vzít světové dvojce a šampionce Australian Open Li Na v každé sadě jednou servis. Sama si ho však prohrála v obou setech dvakrát a po hodině a 22 minutách odešla 71. hráčka světového žebříčku poražena.

S Cibulkovou se Kvitová střetla pětkrát a čtyři zápasy vyhrála. Jedinou porážku utrpěla loni začátkem roku v Sydney, kde prohrála drtivě dvakrát 1:6. Cibulková začala letošní rok v životní formě, hrála finále Australian Open a před cestou do Indian Wells vyhrála turnaj v Acapulcu. V žebříčku si vylepšila maximum na 11. místo.

Nadal, který měl namále už ve druhém kole s Radkem Štěpánkem, vedl nad Dolgopolovem v tie-breaku třetího setu 4:2, ale náskok neudržel. Ukrajinec tak oplatil Španělovi nedávnou porážku z finále turnaje na antuce v Riu de Janeiro.

"Měl jsem dost brejků, abych zápas vyhrál, ale nehrál jsem dobře od základní čáry. Nešel jsem si pro body. A dělal příliš mnoho chyb," řekl Nadal po druhé prohře v sezoně. První mu připravil Švýcar Stanislas Wawrinka ve finále Australian Open, kde Španěla trápila bolavá záda.

Při předchozích osmi startech v Indian Wells hrál Nadal vždy minimálně semifinále, teď skončil už ve třetím kole. Dolgopolov, 31. hráč světa, přitom se španělským tenistou dosud všech pět duelů prohrál ve dvou setech. "Aspoň jsem mohl na chvíli potěšit lidi na Ukrajině," řekl Dolgopolov v narážce na politický konflikt s Ruskem.

Turnaj mužů a žen v Indian Wells

Dvouhra - 3. kolo:
Murray (5-Brit.) - Veselý (ČR) 6:7 (2:7), 6:4, 6:4
Federer (7-Švýc.) - Tursunov (27-Rus.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:2)
Dolgopolov (28-Ukr.) - Nadal (1-Šp.) 6:3, 3:6, 7:6 (7:5)
Wawrinka (3-Švýc.) - Seppi (29-It.) 6:0, 6:2
Raonic (10-Kan.) - Falla (Kol.) 6:4, 6:3
Fognini (13-It.) - Monfils (23-Fr.) 6:2, 3:6, 7:5
Anderson (17-JAR) - Donskoj (Rus.) 4:6, 6:0, 6:3
Haas (11-Něm.) - Nišikori (19-Jap.) 7:6 (7:3), 6:2

Čtyřhra - 2. kolo:
Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - Erlich, Gasquet (Izr./Fr.) 6:3, 7:5.

Stephensová (17-USA) - Ivanovičová (11-Srb.) 7:6 (7:3,) 6:4

Peschkevá, Srebotniková (4-ČR/Slovin.) - Erakovicová, Martičová (N. Zél./Chorv.) 7:6 (7:1), 6:2.
Hradecká, Čeng Ťie (8-ČR/Čína) - Duševinová, Lučičová-Baroniová (Rus./Chorv.) 6:3, 7:5

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...