Veselý si připsal čtyři body, ale Washington těsně prohrál

15:43
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým v roli střídajícího hráče podlehli v sobotu v NBA doma Los Angeles Clippers 85:88 a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Jediný český hráč v soutěži strávil na palubovce přes dvanáct minut a zaznamenal čtyři body a tři doskoky.

Basketbalista Washingtonu Jan Veselý (vlevo) a Jordan Farmar z Los Angeles Lakers foto: ČTK

Clippers, kteří v zápase ani jednou neprohrávali, dovedl k vítězství Chris Paul, jenž nasbíral 38 bodů a 12 asistencí. Nejlepším hráčem Washingtonu byl John Wall, který nastřílel 24 bodů a měl 12 asistencí. Domácím opět chyběl Brazilec Nene, při jehož absenci nedokázali Wizards vyhrát sedmý zápas v řadě.

Kobe Bryant oslavil ve čtvrtém utkání po návratu do ligy po dubnové operaci achilovky první vítězství. V Charlotte dal 21 bodů a pomohl Los Angeles Lakers k výhře 88:85. "Ještě nevím, co zvládnu a co ne. Snažím se to odhadovat. Netuším, jestli si můžu dovolit nájezd na koš," uvedl Bryant.

Portland rozstřílel Philadelphii 139:105 s pomocí 21 tříbodových košů, kterými vylepšil klubový rekord. Jen dvě trojky chyběly hostům k absolutnímu rekordu NBA. Hlavním tahounem lídrů Západní konference, kteří jako druhý tým v sezoně po Indianě nasbírali dvacet výher, byl LaMarcus Aldridge s 20 body a 16 doskoky.

LeBron James přispěl 25 body k vítězství Miami nad svým bývalým týmem Clevelandem 114:107. Obhájci titulu sice promrhali devatenáctibodový náskok z třetí čtvrtiny, ale nakonec splnili roli favorita. Další hvězdy Miami Dwyane Wade a Chris Bosh dali 24 respektive 22 bodů. Cleveland se musel celý druhý poločas obejít bez kouče Mika Browna, jenž dostal dvě technické chyby poté, co vtrhl na hřiště a dožadoval se odpískání faulu.

Kanonýr Carmelo Anthony se podílel 35 body na vítězství New Yorku, který díky povedenému závěru zdolal Atlantu 111:106. Poražení Hawks se v zápase dopustili 27 ztrát, čímž se postarali o nelichotivý rekord této sezony.