10. června 2017 14:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Veselý už potřetí ovládl turnaj v Prostějově. Vyrovnal se rekordmanovi Štěpánkovi

Jiří Veselý se raduje z triumfu na challengeru v Prostějově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Veselý se raduje z triumfu na challengeru v Prostějově. | foto: ČTK

PROSTĚJOV Jiří Veselý vyhrál potřetí v kariéře prostějovský challenger. Z pozice turnajové dvojky porazil ve finále nenasazeného Argentince Federica Delbonise 5:7, 6:1 a 7:5.

Třiadvacetiletý Veselý navázal na prostějovské triumfy z let 2014 a 2015 a v počtu titulů se vyrovnal rekordmanům Radku Štěpánkovi a Janu Hájkovi. Dramatickou bitvu rozhodl po dvou hodinách a dvaceti minutách.

Do duelu dvou leváků vstoupil Veselý slibně. Dařilo se mu podání a dostával soupeře pod tlak. Ve čtvrté hře prolomil Delbonisovo podání, jenže v následujícím gamu brejk nepotvrdil a začal zápolit s vlastní psychikou. Kazil i snadné míče, v rychlém sledu ztratil tři hry po sobě a první set se stal kořistí 139. hráče žebříčku ATP Delbonise.

Druhý set Veselý začal ztrátou další servisu, ale dalších šest her patřilo jemu a bylo vyrovnáno. Ve třetím dějství si oba hráči až do stavu 5:5 hlídali svá podání. V jedenácté hře ale Delbonis udělal dvojchybu a zkazil dva lehké míče na síti a otevřel soupeři cestu k vítězství. Při vlastním podání Veselý promenil třetí mečbol.

Jiří Veselý se raduje z triumfu na challengeru v Prostějově.
Jiří Veselý na French Open

Finálovému duelu předcházelo exhibiční utkání olympijských vítězů ve čtyřhře. Tenisový šampion ze Soulu 1988 Miloslav Mečíř společně s judistou Lukášem Krpálkem v utkání na čas remizovali s lyžařsko-atletickou dvojicí Aleš Valenta, Jan Železný 5:5.