Vettel vyhrál VC Brazílie. Hamilton skončil po parádní stíhací jízdě čtvrtý

18:40
SAO PAOLO - Velkou cenu Brazílie formule 1 vyhrál Sebastian Vettel z Ferrari a díky pátému triumfu v sezoně si upevnil druhé místo v průběžném pořadí mistrovství světa.

Lewis Hamilton gratuluje Sebastianu Vettelovi k výhře. foto: Reuters

Padly výstřely, někdo měl pistoli u hlavy, zuří Hamilton po přepadení Mercedesu

Před Valtterim Bottasem z Mercedesu, který neudržel pole position a skončil druhý, má německý pilot před posledním závodem ročníku náskok 22 bodů.

Již jistý mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu odstartoval po nehodě v kvalifikaci až z boxové uličky, ale postupně se posunoval vpřed.

Ve 31. kole se po zastávce vedoucí trojice Vettel, Bottas a Kimi Räikkönen v depu dokonce dostal na první místo.

Čtyřnásobný šampion, který si titul zajistil před dvěma týdny v Mexiku, zajel pro novou sadu pneumatik až ve 43. kole a na trať se vrátil na páté příčce.

Sebastian Vettel odcházel od svých mechaniků viditelně rozezlen.
Formule 1 - Velká cena Mexika 2017

V 59. kole se dostal před Maxe Verstappena z Red Bullu na čtvrté místo, ale na třetího Räikkönena už nestačil.

Vettel se hned po startu posunul z druhé pozice před Bottase a bez problémů si dojel pro první vítězství od červencového triumfu ve Velké ceně Maďarska. Bottase čtyřnásobný mistr světa porazil o necelé tři sekundy.

Hodně emotivní Velkou cenu odjel brazilský pilot Felipe Massa, který obsadil sedmé místo.

Šestatřicetiletý jezdec stáje Williams absolvoval poslední domácí závod kariéry, protože po sezoně vicemistr světa z roku 2008 z formule 1 odejde.

Výsledky:

1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:31:26,260 (prům. rychlost: 200,733 km/h), 2. Bottas (Fin./Mercedes) -2,762, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -4,600, 4. Hamilton (Brit./Mercedes) -5,468, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -32,940, 6. Ricciardo (Austr./Red Bull) -48,691, 7. Massa (Braz./Williams) -1:08,882, 8. Alonso (Šp./McLaren) -1:09,363, 9. Pérez (Mex./Force India) -1:09,500, 10. Hülkenberg (Něm./Renault) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 19 z 20 závodů):

1. Hamilton 345 b., 2. Vettel 302, 3. Bottas 280, 4. Ricciardo 200, 5. Räikkönen 193, 6. Verstappen 158, 7. Pérez 94, 8. Ocon (Fr./Force India) 83, 9. Sainz (Šp./Renault) 54, 10. Massa 42.

Pohár konstruktérů:

1. Mercedes 625, 2. Ferrari 495, 3. Red Bull 358, 4. Force India 177, 5. Williams 82, 6. Toro Rosso 53, 7. Renault 49, 8. Haas 47, 9. McLaren 28, 10. Sauber 5.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...