Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Angličané porušili pravidla při novozélandské hace, hrozí jim pokuta od ragbyové federace

Tradiční haka Nového Zélandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tradiční haka Nového Zélandu. | foto: Reuters

Jokohama Anglický ragbyový tým má zaděláno na problém. Kvůli svému postavení ve tvaru V, které hráči drželi před semifinálovým zápasem MS proti novozélandské hace, jsou vyšetřování Mezinárodní ragbyovou federací. Podle ní totiž mělo několik hráčů překročit půlící čáru, což je v rozporu se „zásadami respektu vůči soupeři“. Za stejný prohřešek byla pokutována Francie v roce 2011.

Anglie se haky Nového Zélandu nezalekla.

Naopak.

Angličtí ragbisté vítězstvím 19:7 překazili All Blacks útok na třetí titul za sebou. Na začátku zápasu se seřadili podle pokynů anglického kapitána Owena Farrella, takže vytvořili směrem k týmu All Blacks formaci ve tvaru písmene V. A z dostupných záběrů je vidět ironický úšklebek Farrella vůči soupeři při vykonávání tradičního předzápasového rituálu - pověstné haky.

V té době požádali hlavní delegáti utkání několik anglických hráčů - Joe Marlera, Billyho Vunipola a Bena Youngse, aby se vrátili přes půlící čáru, ti to ale odmítli.

Za obdobný prohřešek byla ve finále MS 2011 potrestána Francie pokutou přibližně 80 tisíc korun.

„Kdykoliv budete hrát proti Novému Zélandu, nikdy nejste šťastní. Možná se dají porazit výsledkově, nikdy jsme je ale celkově nerozložili. Potřebovali jsme se jim dostat do hlavy a rozhodit je. Přijeli jsme sem, abychom byli nejlepšími na světě, to je náš společný cíl,“ říká kapitán Anglie Farrell.

Vstupenky na sobotní finále mistrovství světa v ragby v Jokohamě mezi Anglií a Jihoafrickou republikou se na černém trhu prodávají za několikanásobek původní částky. Ty nejlevnější jsou k sehnání zhruba za 800 liber (zhruba 24 tisíc korun), nejdražší za 4000 liber (téměř 120 tisíc korun).

Do mého soukromí nikomu nic není, říká moderátorka Světlana Witowská

Světlana Witowská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Profesionálka každým coulem, ale také matka… Právě touha strávit se svým synem více času ji před časem přiměla k...

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby
VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby

Elektronická kuchyňka Smoby Tech Edition je splněným snem každé malé hospodyňky a malého šéfkuchaře. Děti se s ní zabaví... a dospělí vlastně také.