Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Biatlonistka Vítková si zpestřila přípravu, trénovala mistry světa a Evropy

Lukáš Krpálek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Krpálek. | foto: Lidovky.cz

JABLONEC NAD NISOU Olympijské naděje si v úterý v Jablonci otestovaly střelbu z biatlonové pušky. Veronika Vítková, nadějná biatlonová reprezentantka, učila své kolegy z jiných sportovních, jak zacházet se zbraní. A všichni zúčastnění si akci pochvalovali. A to i mužská část sportovců, kterým to ženy "natřely".

Taje správného dýchaní, míření a práce se spouští si vyzkoušeli kanoista Tomáš Janda, jachtařka Markéta Audyová, judista Lukáš Krpálek, kanoista Lukáš Koranda, triatlonista Lukáš Kočař, moderní pětibojař Ondřej Polívka nebo vícebojařka Kateřina Cachová.

Fakt, že je Lukáš Krpálek juniorským mistrem světa mezi judisty a třeba Ondřej Polívka mistr Evropy v moderním pětiboji, ještě neznamená, že mají patent na všechna sportovní odvětví. To se potvrdilo v úterý na severu Čech, kde si s puškou mnohem lépe rozuměla děvčata.

Veronika Vítková a Lukáš Krpálek.

Kateřina Cachová s Markétou Audyovou zvládly intenzívní střelecký výcvik na jedničku a klukům to v přesnosti zásahů řádně nandaly. Třeba Krpálek, zvyklý na úchopy a chvaty si se zbraní nepotykal. Vleže se z pěti možností trefil třikrát, ve stoje vůbec.

"Bylo vidět, že měl Lukáš pušku v ruce poprvé. Bylo by lepší, kdyby střílel častěji. Kdyby se tomu chtěl věnovat dál, čeká ho hodně práce," okomentovala výkon judisty přísně "učitelka" Vítková. A Krpálek ji - ač nerad - musel dát za pravdu.

Markéta Audyová.

"Holky nám to nandaly. Mně to ve stoje nešlo, třepala se mi flinta. Jako bych byl po oslavě, a to nejsem. Dřív jsem střílel jen na pouti, a taky nic," usmál se nad svými pokusy jak (ne)trefit terč urostlý judista, před kterým se naopak na žíněnce třesou jeho soupeři. O jeho úterním představení by se ale raději dozvědět neměli. 

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...