Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 2 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Biatlonistka Vítková si zpestřila přípravu, trénovala mistry světa a Evropy

Lukáš Krpálek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Krpálek. | foto: Lidovky.cz

JABLONEC NAD NISOU Olympijské naděje si v úterý v Jablonci otestovaly střelbu z biatlonové pušky. Veronika Vítková, nadějná biatlonová reprezentantka, učila své kolegy z jiných sportovních, jak zacházet se zbraní. A všichni zúčastnění si akci pochvalovali. A to i mužská část sportovců, kterým to ženy "natřely".

Taje správného dýchaní, míření a práce se spouští si vyzkoušeli kanoista Tomáš Janda, jachtařka Markéta Audyová, judista Lukáš Krpálek, kanoista Lukáš Koranda, triatlonista Lukáš Kočař, moderní pětibojař Ondřej Polívka nebo vícebojařka Kateřina Cachová.

Fakt, že je Lukáš Krpálek juniorským mistrem světa mezi judisty a třeba Ondřej Polívka mistr Evropy v moderním pětiboji, ještě neznamená, že mají patent na všechna sportovní odvětví. To se potvrdilo v úterý na severu Čech, kde si s puškou mnohem lépe rozuměla děvčata.

Veronika Vítková a Lukáš Krpálek.

Kateřina Cachová s Markétou Audyovou zvládly intenzívní střelecký výcvik na jedničku a klukům to v přesnosti zásahů řádně nandaly. Třeba Krpálek, zvyklý na úchopy a chvaty si se zbraní nepotykal. Vleže se z pěti možností trefil třikrát, ve stoje vůbec.

"Bylo vidět, že měl Lukáš pušku v ruce poprvé. Bylo by lepší, kdyby střílel častěji. Kdyby se tomu chtěl věnovat dál, čeká ho hodně práce," okomentovala výkon judisty přísně "učitelka" Vítková. A Krpálek ji - ač nerad - musel dát za pravdu.

Markéta Audyová.

"Holky nám to nandaly. Mně to ve stoje nešlo, třepala se mi flinta. Jako bych byl po oslavě, a to nejsem. Dřív jsem střílel jen na pouti, a taky nic," usmál se nad svými pokusy jak (ne)trefit terč urostlý judista, před kterým se naopak na žíněnce třesou jeho soupeři. O jeho úterním představení by se ale raději dozvědět neměli. 

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

3 maminky otestují MAM 2v1 Odsávačku mateřského mléka v hodnotě 3 299 Kč
3 maminky otestují MAM 2v1 Odsávačku mateřského mléka v hodnotě 3 299 Kč

Přihlaste se do jedinečného testování MAM 2v1 Odsávačky mateřského mléka, která byla vyvinuta ve spolupráci s porodními asistentkami, laktačními...