Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Biatlonistka Vítková si zpestřila přípravu, trénovala mistry světa a Evropy

Sport

  8:00
JABLONEC NAD NISOU - Olympijské naděje si v úterý v Jablonci otestovaly střelbu z biatlonové pušky. Veronika Vítková, nadějná biatlonová reprezentantka, učila své kolegy z jiných sportovních, jak zacházet se zbraní. A všichni zúčastnění si akci pochvalovali. A to i mužská část sportovců, kterým to ženy "natřely".

Lukáš Krpálek. foto: Lidovky.cz

Taje správného dýchaní, míření a práce se spouští si vyzkoušeli kanoista Tomáš Janda, jachtařka Markéta Audyová, judista Lukáš Krpálek, kanoista Lukáš Koranda, triatlonista Lukáš Kočař, moderní pětibojař Ondřej Polívka nebo vícebojařka Kateřina Cachová.

Fakt, že je Lukáš Krpálek juniorským mistrem světa mezi judisty a třeba Ondřej Polívka mistr Evropy v moderním pětiboji, ještě neznamená, že mají patent na všechna sportovní odvětví. To se potvrdilo v úterý na severu Čech, kde si s puškou mnohem lépe rozuměla děvčata.

Veronika Vítková a Lukáš Krpálek.

Kateřina Cachová s Markétou Audyovou zvládly intenzívní střelecký výcvik na jedničku a klukům to v přesnosti zásahů řádně nandaly. Třeba Krpálek, zvyklý na úchopy a chvaty si se zbraní nepotykal. Vleže se z pěti možností trefil třikrát, ve stoje vůbec.

"Bylo vidět, že měl Lukáš pušku v ruce poprvé. Bylo by lepší, kdyby střílel častěji. Kdyby se tomu chtěl věnovat dál, čeká ho hodně práce," okomentovala výkon judisty přísně "učitelka" Vítková. A Krpálek ji - ač nerad - musel dát za pravdu.

Markéta Audyová.

"Holky nám to nandaly. Mně to ve stoje nešlo, třepala se mi flinta. Jako bych byl po oslavě, a to nejsem. Dřív jsem střílel jen na pouti, a taky nic," usmál se nad svými pokusy jak (ne)trefit terč urostlý judista, před kterým se naopak na žíněnce třesou jeho soupeři. O jeho úterním představení by se ale raději dozvědět neměli. 

Autor: