24. ledna 2018 15:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO Bolt: Colemanův rekord mě nepřekvapil. Uvidíme, jak si povede venku na stovce

Budoucnost světového sprintu: Christian Coleman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoucnost světového sprintu: Christian Coleman. | foto: Reuters

Kingston Legendárního sprintera Usaina Bolta nepřekvapilo, že Christian Coleman o víkendu překonal halový světový rekord na 60 metrů. Hvězdný Jamajčan je spíše zvědavý, jak si americký sprinter povede v létě na posledních 40 metrech stovky.

Na světovém šampionátu v Londýně byl Coleman v úvodu finále nejrychlejší, ale pak ho předstihl krajan Justin Gatlin. Oba tehdy porazili loučícího se světového rekordmana Bolta.

Jednadvacetiletý Coleman časem 6,37 o dvě setiny vylepšil rekordní výkon Maurice Greenea. „To není úplně překvapení. Je to jeden z těch mladých, kteří jsou velmi rychlí na šedesátce. Vůbec nejsem v šoku nebo v úžasu. Možná trochu tím, že to dokázal už takhle mladý, ale vlastně jsem to očekával,“ řekl Bolt jamajskému listu The Gleaner.

Pro sezonu pod širým nebem podle něj potřebuje Coleman ještě zlepšit závěr stometrového sprintu. 

„Je to o tom, co dělá jeho trenér. Pamatuju si, že jsem mu na mistrovství světa řekl: ‚Jsi velmi dobrý na startu a spousta lidí má tendenci pokračovat ve zlepšování startu, ale osobně si myslím, že by ses měl soustředit na posledních čtyřicet metrů‘. Tak to snad jeho trenér vidí, protože právě tady spousta atletů ztrácí,“ vysvětlil osminásobný olympijský šampion.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz