Středa 3. března 2021svátek má Kamil 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Bolt vykopal hrob pro nejlepšího kamaráda. Tajný projekt už nedokončí

Usain Bolt pomáhá kopat hrob pro svého kamaráda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt pomáhá kopat hrob pro svého kamaráda. | foto: youtube.comReprofoto

KINGSTON V neděli odpoledne pohřbil legendární jamajský sprinter Usain Bolt svého nejlepšího kamaráda Germaina Masona, který zemřel 20. dubna při nehodě na motorce. Dle britských médií přitom společně chystali „tajný projekt“. Jaký? To zatím Bolt neprozradil.

Bylo to pro nejúspěšnějšího sprintera historie hodně emotivní. Germaine Mason sice reprezentoval od roku 2006 Velkou Británii, narodil se ale na Jamajce a s Boltem i dalšími atlety vyrůstal.

Navíc „jamajský Blesk“ byl jedním z prvních, kdo přispěchal na místo Masonovy nehody, ke které došlo v noci na 20. dubna poté, co se stříbrný výškař z Pekingu 2008 vracel domů na svém motocyklu značky Honda.

Dle zpráv policie se snažil vyhnout na křižovatce kolizi s automobilem, jenže sám z motorky spadl a po převozu do nemocnice byl prohlášený za mrtvého.

„Bylo to pro něj hodně emocionální. A stále je,“ řekl za Bolta policejní náčelník Calvin Allen. Jindy veselý a usměvavý Bolt se pochopitelně bavit nechtěl. Se svým nejlepším přítelem, jehož partnerce se má za pár týdnů narodit jejich druhý potomek, byl vlastně až do poslední chvíle.

Spolu s fotbalisty Ricardem Gardnerem a Ianem Goodisonem doprovodili rakev s kamarádem na její poslední cestě k hrobu, který poté sám Bolt s lopatou v ruce zasypal. Pohřbu v Kingstonu se zúčastnily i další známé osobnosti jamajského sportu – Michael Frater, Nesta Carter nebo Asafa Powell.

Zdrcený Usain Bolt.
Zdrcený Usain Bolt.

Zdrcený Usain Bolt na pohřbu svého kamaráda.

„Společně s Boltem byli skoro nerozluční, na olympiádě spolu cestovali autobusem, byť oba patřili do jiné výpravy. Vím, že pracovali na společných projektech jak pozvednout globální značku jménem Usain Bolt a také jednom tajném,“ řekl Masonův výškařský trenér Fuzz Caan pro britský deník Mirror.

Jaký, to už ale neprozradil.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...