Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Byl hvězdou Knicks, nyní nesmí do haly. Moc pije, tvrdí majitel klubu

Sport

  6:00
PRAHA/NEW YORK - Deset let byl tahounem basketbalistů New York Knicks, teď Charles Oakley nesmí do jejich haly. Majitel slavného celku James Dolan zakázal třiapadesátileté klubové legendě vstup do Madison Square Garden (MSG) po středečním incidentu při utkání s Los Angeles Clippers, kdy na něj Oakley křičel a urážel ho.

Bývalý basketbalista New York Knicks Charles Oakley se hádá s ochrankou. foto: ČTK/APČTK

Charles Oakley patří mezi největší kritiky Jamese Dolana, který je šéfem slavné newoyrské Madison Square Garden a díky tomu má podíl na řízení všech klubů, které v této aréně hrají, tedy jak basketbalových Knicks a Liberty, tak také hokejových Rangers.

„Nic, co dělá, tak nedává smysl. Ten člověk nemá v tak vysoké funkci co pohledávat,“ pronesl pro newyorská média třiapadesátiletý Oakley po středečním incidentu na zápase basketbalových Knicks s LA Clippers.

Dolan nechal oblíbeného bývalého pivota odvést ochrankou, se kterou se dostal do krátkého konfliktu. Důvodem byly údajné urážlivé výrazy se sexuálním a rasistickým podtextem směřované na jedenašedesátiletého byznysmana.

Oakley musel následně dokonce k výslechu na policejní vyšetřovnu. „Není to bezpodmínečně doživotní zákaz, ale hlavní je, aby byla MSG i nadále pohodlným a bezpečným místem pro každého, kdo přijde,“ řekl v pátek během rádiového interview Dolan.

Ve svých komentářích ale nebyl je smířlivý. Zrušení zákazu de facto podmínil Oakleyho protialkoholní léčbou. Zároveň mu doporučil, aby se léčil ze zvládání návalů agresivity. Paradoxní je, že zatímco dle Dolana byl bývalý pivot při kontaktu s ochrankou útočný, oslovení fanoušci, kteří v jeho blízkosti seděli, toto popřeli.

Bývalý hráč NY Knicks Charles Oakley se hádá s ochrankou.

Bývalý hráč NY Knicks Charles Oakley se hádá s ochrankou. Nakonec skončil v poutech.

Ředitel Madison Square Garden James Dolan.

Ředitel Madison Square Garden James Dolan sleduje vyvádění Oakleyho z haly.

Sama legenda, která odehrála v NBA dvacet sezon, z toho deset za NY Knicks (1988 až 1998), přiznala, že si před zápasem dala několik skleniček. Problémy s alkoholem ale odmítla. „Nebudu se k tomu vyjadřovat, ale lidé kolem mě dobře viděli, jestli jsem měl problémy s pitím, nebo ne,“ pronesl pro NY Times.

Zda bude s Dolanem bojovat i nadále a tentokrát pomocí právníků, bude jasné v průběhu příštího týdne. V ní totiž plánuje v zatím neurčený den tiskovou konferenci.

Novinářská povinnost na závěr: NY Knicks čekají na mistrovský titul v NBA od roku 1973, Rangers vybojovali Stanley Cup naposledy v roce 1994 (ve finále byli v roce 2014), Liberty pak v ženské basketbalové lize dosud za dvacet let existence zvítězit nedokázaly.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat