Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Nedostává výplatu. Olympijský dělník v Soči si proto zašil pusu

Sport

  17:10
SOČI (Rusko) - Drastickým způsobem se rozhodl protestovat muž v Soči proti podmínkám, v jakých pracuje na stavbě budov pro zimní olympijské hry v roce 2014. Dělník si zašil pusu a nechal se nahrát na video, jež umístil na internet.

Olympijské kruhy na letišti v Soči foto: Reuters

Muž na videu zveřejněném britskou televizí ITN News stojí před budoucím tiskovým střediskem a v rukou drží plakát, na němž upozorňuje na svou situaci. Už dva měsíce prý nedostal zaplaceno a hodlá zahájit hladovku. Podle agentury SID jsou podmínky zhruba 50 tisíc dělníků v Soči už několik měsíců terčem kritiky organizací pro lidská práva.

Lidé na pobřeží Černého moře pracují údajně v nedůstojných podmínkách a jsou špatně placení nebo i vůbec. Obvinění ze špatných pracovních podmínek čelili v minulých týdnech i organizátoři dalšího sportovního svátku, fotbalového mistrovství světa v roce 2022 v Kataru. Britský list The Guardian v jejich případě psal dokonce o otrokářských praktikách.

Autoři: ,

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat