26. ledna 2015 17:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Cyklistická jatka. Do potrhanců vletěl spurtující peloton

Potrhané dresy i kůže cyklistů ve finiši čtvrté etapy Tour Down Under. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Potrhané dresy i kůže cyklistů ve finiši čtvrté etapy Tour Down Under. | foto: Reprofoto

MT. BARKER / PRAHA Sezona se teprve zvolna rozjíždí, ale doufejme, že cyklististé si svou nejbolestivější chvíli roku už vybrali. Čtvrtou etapu australské Tour Down Under poznamenal děsivý hromadný pád. Navíc ve finiši, kdy se peloton řítil do cíle rychlostí až 70 km/h.

Svůj spurt dokončilo nerušeně jen prvních osmů jezdců. Pro zbytek nejrychlejších skončil sedřenou kůží, pro ty šťastnější pouze usilovným bržděním v cílové rovince. Kdo nedobrzdil, už tak sedřené a ležíčí kolegy pomlátil ještě více.

VIDEO: Hromadný pád těsně před cílem v čase 3:00

Karambol postihl více než desítku cyklistů. Belgičan Kenny De Haes zůstal sedět na asfaltu a bolestivě svíral své zápěstí, Francouz Lorenzo Manzin zase sedřel mnoho kůže ze svých hýždí.

Tour Down Under je prvním podnikem roku ze série WorldTour. Po jeho nedělní závěrečné etapě a celkovém třetím místě se na ní letos rozloučil s kariérou domácí jezdec Cadel Evans, vítěz Tour de France z roku 2011.

VIDEO: Očima jezdce, který se na poslední chvíli stihl vyhnout

mjkMartin Křížek

Najdete na Lidovky.cz