Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Diskvalifikovaný boxer zešílel. Sundal sudího

Sport

  14:00
MAGDEBURG - Jako kdyby Německo v posledních týdnech přitahovalo boxerské průšvihy. Před týdnem postřelil na galavečeru v Berlíne nevlastní otec a bývalý manažer svou svěřenkyni Rolu El-Halabiovou, v sobotu pak v severoněmeckém Magdenburgu napadl přímo v ringu Armén Khoren Gevor ringového sudího a nebylo daleko ke konfliktu s koučem soupeře Dirkem Dzemskim. To vše proběhlo už po diskvalifikaci Gevora...

Devor napadl ringového sudího. foto: www.bild.de

Minulý pátek celým Německem a boxerským světem otřásl ozbrojený útok Hichama El-Halabiho na nevlastní dceru Rolu El-Halabiovou na galavečeru v Berlíně. Jen deset minut před jejím návratem do ringu ji šílený otčím postřelil a ukončil v šestadvaceti letech sportovní kariéru.

VÍCE K TÉMATU

Tuto sobotu pořádala SES Boxing galavečer v domácím Magdenburgu. A přišel další skandál, který německý deník Bild přirovnává k ukousnutí kusu ucha Evanderu Holyfieldovi Mikem Tysonem v roce 1997. V titulovém duelu o mistra světa WBO v superlehké váze mezi Němcem Robertem Stieglitzem a arménským vyzyvatelem Khorenem Gevorem.

ATAK GEVORA NA SUDÍHO

Gevor po celý zápas svého soka nenápadně fauloval údery pod pás nebo se snažil Stieglitze udeřit hlavou. "Je to tak trochu blázen. Znám ho, zkoušel to i na mě," řekl pro LN nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný, který byl na galavečeru přítomen a Gevora porazil v roce 2002. "Vždycky to bylo ale v dobrém, tohle ale přehnal," dodal.

Co se stalo? V desátém kole byl Arménec oprávněně napomínán a následně strhnul soupeře na zem, kde si na něj kleknul a udeřil jej. Výsledek? Ringový Manfred Küchler Gevora diskvalifikoval. "Naprosto zaslouženě. Ale on tam chodil v ringu jako tygr v kleci a provokoval," popisoval Konečný, co ještě následovalo. Jedenatřicetiletý bijec diskvalifikaci neunesl a dvěma háky složil k zemi ringového sudího.

Devor a Stieglitz (Arménec napadl soka na zemi).

"Pokřikoval tam něco i na kouče Dirka Dzemskiho. Překvapilo mě, že se udržel, je to také horká hlava. Gevor si teď asi od boxu chvíli odpočine," vyprávěl Konečný dál. Armén totiž za jeho výstup nejspíše čeká minimálně několikaměsíční odebrání licence. Ne-li doživotní. "Možná mu dají pár měsíců, aby si to uvědomil. Ale u něj je to asi zbytečné. Je to blázen," dodal český boxer, kterého čeká 27. května obhajoba evropského titulu EBU.

Kromě Konečného se na galavečeru, tentokrát s rukavicemi a v ringu představil i další český zástupce. Teda spíše zástupkyně. Arleta Krausová, stájová kolegyně mistra Evropy Ondřeje Pály, se postavila o tři tituly mistryně světa WIBF, WBO a WBF německé favoritce Ramoně Kühnové. Prohrála sice jasně na body, v Německu ale zanechala výborný dojem. Narozdíl od Gevora...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!